Mert Mildon Kimdir? Kaç Yaşında? Mildon Ailesi

25.06.2022
Mert Mildon Kimdir? Kaç Yaşında? Mildon Ailesi

Mert Mildon 27 Ocak 1975 İstanbul doğumludur. Gelibolulu Mildon ailesinin büyük oğlu olan Mert Mildon, ilkokula 1982 yılında Gelibolu’da başladı. Ortaöğrenimini Gelibolu Lisesi’nde okudu. Lise öğrenimini İstanbul Ortaköy Anadolu Denizcilik Lisesi Gemi Makinaları bölümününde tamamladı

Miller Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mert Mildon Kimdir? Kaç Yaşında? Mildon Ailesi

Mert Mildon 27 Ocak 1975 İstanbul doğumludur. Gelibolulu Mildon ailesinin büyük oğlu olan Mert Mildon, ilkokula 1982 yılında Gelibolu’da başladı. Ortaöğrenimini Gelibolu Lisesi’nde okudu. Lise öğrenimini İstanbul Ortaköy Anadolu Denizcilik Lisesi Gemi Makinaları bölümününde tamamladı. Üniversite eğitimini, Bilkent Üniversitesi Muhasebe bölümünü bitirerek 1997 yılında tamamladı.

Babasının sahibi olduğu Miller Oto da 1997 yılında iş hayatına atıldı. 1998 yılında şirketin yönetim kurulu üyesi oldu. 2001 yılında Miller Carrental firması kurarak araç kiralama işine girdi. 2006 yılında Miller Flama şirketini kurdu ve ilk ticari gemisini aldı. Aldığı ilk geminin adını babasının adı olan “Turhan Mildon” koydu.

2012 senesinde inşaat alanına giren Mert Mildon, Miller Şirketler Grubu’nu 2015 yılında holdingleştirdi.

2010 yılında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2014 ve 2016 yılları arasında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevinde bulundu.

Sporla yakından ilgilenen Mert Mildon, su sporlarında faaliyet gösteren Miller Spor Kulübü’nü 2015 yılında kurdu. Spor alanındaki faaliyetlerde her zaman çeşitli sponsorluk anlaşmaları yaparak destek oldu.

Miller Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Mert Mildon, Fatoş Mildon’la evlidir ve Turhan Mildon, Alara Mildon adında iki çocuğu bulunmaktadır.