Merve Dinçkol kimdir? nereli, kaç yaşında? Merve Dinçkol sevgilisi, eşi kimdir?

25.07.2022
Merve Dinçkol kimdir? nereli, kaç yaşında? Merve Dinçkol sevgilisi, eşi kimdir?

Merve Dinçkol kimdir? nereli, kaç yaşında? Merve Dinçkol sevgilisi, eşi kimdir?

Ailenin tek çocuğu olan Merve Dinçkol 6 Şubat 1986 yılında İstanbul, Kadıköy de dünyaya geldi. İlk orta ve lise eğitiminin ardından Beykent Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümünü kazanarak buradan mezun olan Dinçkol eğitim hayatı sırasında o dönem adı Lig TV olarak geçen şimdi ise Beinsport kanalında stajını tamamladı.Eğitimi sırasında Başkent İletişime de sunuculuk ve spikerlik dersleri alan yetenekli oyuncu Merve Dinçkol, profesyonel anlamda ilk iş deneyimi Ulusal Kanal’da oldu. İşi mutfağında öğrenen güzel sunucu Dinçkol, arka planda muhabirlik ve editörlük görevleri yaparak meslek hayatına başladı. Yetenekli spiker, daha sonra aynı kanal bünyesinde gün içerisinde haberleri sunma görevini üstelendi.

Merve Dinçkol kimdir? nereli, kaç yaşında? Merve Dinçkol sevgilisi, eşi kimdir?

Ulusal Kanal ile yolları ayrılan sunucu Dinçkol Bugün TV kanalında görev yapmış daha sonra Milliyet ile anlaşarak buradan ayrılmıştır. Milliyet te Öykü Cengiz ile program hazırlayan deneyimli spikerin son durağı Kanal D olmuştur. Gözde Atasoy Kökçü’nün kanaldan ayrılması ile yerine  Merve Dinçkol geçti.Merve Dinçkol Kanal D ekranlarında Hafta Sonu Haberlerini sunmaktadır.Bekar olan ünlü sunucu Dinçkol, 1.71 boyunda 55 kilo ağırlığında olup kova burcudur.

1986 doğumlu olan güzel isim İstanbul, Kadıköy’de ailenin tek çocuğu olarak dünyaya geldi. Merve Dinçkol eğitim hayatını İstanbul’da geçirirken Beykent Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. Eğitim hayatı esnasında o dönem adı Lig TV olan Beinsport kanalında stajını yaptı.Eğitimi devam ederken Başkent İletişim’e yazılan güzel spiker burada sunuculuk ve spikerlik dersleri aldı. Merve Dinçkol’un profesyonel anlamda ilk iş tecrübesi Ulusal Kanal’da oldu. Burada önce arka planda çalışan güzel spiker muhabirlik ve editörlük görevleri yaparak meslek hayatına başladı. Dinçkol daha sonra bu kanalda gün içerisinde haberleri sunma görevini üstlendi.Ulusal Kanal ile yolları ayrılan spiker buradan sonra bir süre Bugün TV’de görev yaptı ve Milliyet ile anlaşarak buradan ayrıldı. Milliyet için Öykü Cengiz ile program hazırlayan başarılı spikerin son durağı Kanal D oldu. Kanal D’de Gözde Atasoy Kökçü’nün kanaldan ayrılması ile yerine Merve Dinçkol geçti.Merve Dinçkol Kanal D ekranlarında Kanal D Haber Hafta Sonu sunumuyla izleyenlerle buluşuyor.