Merve Yıldırım Kimdir? Merve Yıldırım Mina Kimdir? Kaç Yaşında?

02.01.2023
Merve Yıldırım Kimdir? Merve Yıldırım Mina Kimdir? Kaç Yaşında?

Merve Yıldırım Kimdir? Merve Yıldırım Mina Kimdir? Kaç Yaşında? Merve Yıldırım kaç yaşındadır? Merve Yıldırım sevgilisi? Merve Yıldırım kiminle evli? Merve Yıldırım evlimi? Merve Yıldırım eşi kimdir? Merve Yıldırım kimdir?

Haber muhabiri ve televizyon programı sunucusudur. Tam adı Merve Mina Yıldırım.15 Kasım 1987 İstanbul doğumludur. Merve Mina Yıldırım, uzun yıllar boyunca muhabirlik yapmış, daha sonrasında ekranlarda sunuculuk ve spikerlik gibi görevlerde bulunmuş tecrübeli bir gazetecidir. Başarılı sunucu ve muhabir Merve Mina Yıldırım Özel Marmara Radyo TV Gazetecilik Anadolu Meslek Lisesi, Maltepe Üniversitesi mezunudur.

Meslek hayatına Lise 2. sınıfta Atv Haber’de staj yaptığı dönemde adım atarken hem diksiyon hem de İngilizce eğitimi aldı.

Staj bittikten sonra Star Tv Magazin Servisinde muhabir olarak çalışmaya başladı. Kültür, sanat ve magazin alanında hem kendisini geliştirmiş hem de röportajlar yaptı.

Sonrasında Kanal D Magazin ve TRT Müzik ile sunuculuk ve spikerlik kariyerini sürdürdü.

Haberleri sunarken önünde yazı olmadığını ve doğaçlama anlattığını belirten Merve Yıldırım 8 yılı aşkın bir süre muhabirlik yapıyor. Fox Haber Merkezi’nde Fatih Portakal, İsmail Küçükkaya, Murat Güloğlu ve Gülbin Tosun’un sunduğu haber bültenlerine canlı bağlantılar yaptı.

25 Mayıs 2018’den itibaren sunduğu Benden Söylemesi adlı programıyla da tanınan güzel sunucu Merve Mina Yıldırım, 20 Temmuz 2019’dan bu yana FOX TV’de sabahın ilk ışıklarında güne damgası vuran ve yeni günde etkisini gösterebilecek haberlere yer veren ve önemli konuları ağırlayan Çalar Saat Hafta Sonu ile de karşımızda.

33 yaşında olan Merve Yıldırım henüz evlenmedi, dolayısıyla da eşi kim sorusu da böylece boşa düşüyor.