Mesmursuz ne demek? Zobar ne demek? TDK

21.07.2022
Mesmursuz ne demek? Zobar ne demek? TDK

Mesmursuz ne demek? Zobar ne demek? TDK Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Mesmursuz ne demek? Zobar ne demek? TDK sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Mesmursuz Yersiz, gereksiz, densiz biçimde.

1. Zevksiz, yavan, dinlemeye değmez (söz için). 2. Sözüne değer verilmez, tatsız tuzsuz konuşan, saygısız (kimse). 3. Yakışıklı olmayan, çirkin yüzlü (kimse).

Gönül Dağı’nın sevilen karakterlerinden Ramazan’ın babası ağıtçı Hüseyin’in bir repliğinde kullandığı Zobor kelimesi çok sayıda izleyicinin dikkatini çekti. Dizinin bir sahnesinde Rıfat’ın Hüseyin’in arkasına yaklaştığı ve Hüseyin’in Rıfat’ı fark etmesinde sonra verdiği tepki sırasında kullandığı ‘Zobor’ kelimesinin anlamı araştırılmaya başlandı.Yapılan araştırmalar sonrasında ise ‘Zobor’ kelimesi ile ilgili bir bilgiye ulaşılamadı.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Mesmursuz ne demek? Zobar ne demek? TDK sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.