Gazeteci Metin Cihan kimdir nerelidir? Metin Cihan nerede yaşıyor?

07.12.2023
Gazeteci Metin Cihan kimdir nerelidir? Metin Cihan nerede yaşıyor?

Gazeteci Metin Cihan kimdir nerelidir? Metin Cihan nerede yaşıyor? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Gazeteci Metin Cihan kimdir nerelidir? Metin Cihan nerede yaşıyor? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Bu metni yeniden yaz: 1979’da Tunceli’de doğan Cihan Yücel, Metin Cihan isimli @metcihan rumuzlu Twitter hesabını yönetiyor. Yücel’in “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama”, “Görevi Yaptırmamak İçin Direnme”, “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa Muhalefet” suçlarından adli kayıtları da bulunuyor.

Cihan Yücel, 1996 yılında başladığı Boğaziçi Üniversitesi Teknik Programlar bölümünden, 2006 yılında mezun oldu. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Fizik Bölümünde eğitime başladı. 2007’de “Seçim Kanununa Muhalefet” suçundan şüpheli olarak işlem gördü. 2011’de “Açıktan Hırsızlık-Güveni Kötüye Kullanma” suçundan şüpheli olan Yücel hakkında işlem yapıldı.

Türkiye Komünist Partisi mensubu olan Yücel’in, 2013 yılında Tunceli İl Yönetim Kurulu üyesi olarak seçildiği, TKP faaliyetleri kapsamında etkinliklere katıldığı öğrenildi.

Yine aynı sene Gezi Kalkışmasını provoke eden sosyal medya hesaplarını açan grubun içinde olduğu, sosyal hesap paylaşım bloklarında yer almasının sağladığı ve İstanbul’da düzenlenen eylemlere aktif olarak katıldı.

2015’te “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa Muhalefet ve Görevi Yaptırmamak için Direnmek” suçlarından hakkında işlem yapıldı. 1 oğlu olan Yücel, 2017’de İstanbul’da yer alan Contentus Dil Hizmetleri Limited Şirketinde çalıştı. 2018’de “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama” suçunu işledi.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Gazeteci Metin Cihan kimdir nerelidir? Metin Cihan nerede yaşıyor? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.