Mezarlık Sofia kimdir? Mezarlık Dizisi Sofia kimdir? Kim oynuyor? Berna Öztürk Kimdir, Kaç Yaşında?

26.06.2022
Mezarlık Sofia kimdir? Mezarlık Dizisi Sofia kimdir? Kim oynuyor? Berna Öztürk Kimdir, Kaç Yaşında?

Mezarlık Sofia kimdir? Mezarlık Dizisi Sofia kimdir? Kim oynuyor? Berna Öztürk Kimdir, Kaç Yaşında?

Başrollerinde Birce Akalay, Olgun Toker, Şehsuvar Aktaş ve Hakan Meriçliler’in yer aldığı polisiye-aksiyon türündeki Mezarlık dizisi, 4 bölüm olarak yayınlandı.

Kadın cinayetlerinin aydınlatılması için çalışan özel suçlar birimini konu alan dizi, seyircilerin beğenisini kazandı.

Dizide deha bir bilişim uzmanı Sofia karakterine hayat veren Berna Öztürk, dikkat çeken isimlerden oldu.

Berna Öztürk, Survivor programının 2017 sezonunda İlhan Mansız, Furkan Kızılay, Serhat Akın, Seda Demir gibi yarışmacılarla beraber yarıştı.

28 Nisan 1983’de İstanbul’da doğan Berna Öztürk, ortaöğretimini F.M.V. Özel Ayazağa Işık Lisesi’nde tamamladı. Lisenin ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Birçok spor ile ilgilenen Berna Öztürk, DJ olarak tanınıyor

Asıl mesleği DJ’lik olan Berna Öztürk, performanslarına devam ediyor.

Mesleği ile tanınan isimlerden biri olan Berna Öztürk, sosyal medyadaki kareleriyle şaşırttı.

Survivor 2017 geçtiğimiz Cumartesi akşamı başladı. Survivor 2017 yarışmacılarından iddialı isim Berna Öztürk dikkat çekti. Peki Berna Öztürk kimdir? Hayatı nasıldır, hangi mesleği yapar? İşte Berna Öztürk’ün merak edilen hayatı…

1983 İstanbul doğumlu olan Berna Öztürk, F.M.V. Özel Ayazağa Işık Lisesi’nde ortaöğretimini tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olan Öztürk; İngilizce, İspanyolca ve Almanca olmak üzere 3 dil bilmesiyle dikkat çekiyor. Pek çok spor dalıyla Kiteboard (IKO Uluslararası Eğitmen – Türkiye Yelken Federasyonu Eğitmen – Freestyle Türkiye İkinciliği), Hentbol (lisanslı/Sarıyer Spor Kulübü), Wake-board (lisanslı/Hip-Notics), Tenis, Voleybol ve Wing – Chun vs. ilgilenen Berna Öztürk, DJ olarak tanınmaktadır.

Mezarlık Sofya Berna Öztürk Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır?

Berna Öztürk 28 Nisan 1983’de İstanbul’da doğdu. F.M.V. Özel Ayazağa Işık Lisesi’nde ortaöğretimini tamamlayan Berna Öztürk, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü mezunudur. İngilizce, İspanyolca ve Almanca bilen Survivor yarışmacısı, birçok spor dalıyla ilgilenmektedir. Kiteboard (IKO Uluslararası Eğitmen – Türkiye Yelken Federasyonu Eğitmen – Freestyle Türkiye İkinciliği), Hentbol (lisanslı/Sarıyer Spor Kulübü), Wake-board (lisanslı/Hip-Notics), Tenis, Voleybol ve Wing – Chun gibi spor dalları ile ilgilenen Berna Öztürk, DJ olarak tanınmaktadır. Öztürk, 28 Mart 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Bilge Öztürk (d.1978) ve Belda Öztürk (d.1979) adlarında iki ablası vardır. Liseyi Özel Ayazağa Işık lisesinde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu.

Televizyon, sinema ve tiyatro çlışmalarını beraber yürütürken kendini ifade edeceği yolu müzik olarak belirlemiş ve 1999 yılında başladığı DJ’lik hayatına 2001‘den itibaren profesyonel olarak devam etmiştir. Berna Öztürk, Almanya, Hollanda, İngiltere, Filipinler, Mısır, Tayland, İsviçre başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde sayısız performanslar gerçekleştiren, Türkiye’nin en tanınmış DJ’lerindendir. Dönem magazin basınında Tarkan’ın baldızı olarak anıldı. 16 yaşan itibaren mankenlik ve modellik yaptı. Hobileri arasında davul çalmak ve resim yapmak da bulunan Berna Öztürk, su sporlarına da fazlasıyla meraklı.

Başarılı DJ Berna Öztürk, su sporlarına da fazlasıyla meraklı. İyi bir kite board eğitmeni de olan DJ Berna ablası Bilge ile birlikte Salih Alexander Çakır ve Seda Çelenk’in sahibi olduğu kite board akademi de hem yarışmalara hazırlanıyor hem de bu zevkli sporu öğrenmek isteyenlere eğitmenlik yapıyor. 2001 yılından bu yana İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin bir çok şehrinde ve yurt dışında birçok organizasyonda performans gösteren Berna Öztürk izleyenlerin ve dinleyenlerin büyük beğenisini topladı. 2008 yazında çıkarmış olduğu ve Türkiye‘nin ilk bayan dj albümü olma özelliğini taşıyan “Dancing In The Sun” isimli albümüyle büyük bir çıkış yakaladı.

2004 yılında ‘Balans ve Manevra’ adlı sinema filminde oynayan Öztürk, aldığı drama eğitiminin ardından 2003 yılında basında çok ses getiren Almula Merter’in yönetmenliğinde ‘Vajina Monologları’ oyununda rol aldı. 2013 yılında Sony Music etiketiyle yayımlanan single’ında 70’li yıllarda Seyyal Taner’in yorumuyla ünlenen, Türkçe sözleri Ülkü Aker tarafından yazılmış, müziği ise ünlü besteci Enrico Macias imzası taşıyan “Son Verdim Kalbimin İşine” şarkısını yepyeni düzenlemeleriyle seslendirdi. 2016 yılında 1 Ocak akşamı TV 8 ekranlarında başlayacak olan İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı. Yine Öykü Serter’in sunuculuğunu yapacağı yarışmada jüri koltuğunda ise İvana Sert, Hakan Akkaya, Neslihan Yargıcı ve Uğurkan Erez olacak. Yarışmacılar ise Aslızen, Berna Öztürk, Elif Ece Uzun, Esra Balamir, Esra Sönmezer, Gizem Özdilli, Hatice Çarpar, İnci Pars, Neslihan Önder, Nil Karataş, Pelin Suade, Sevil Uyar, Simge Tertemiz, Tuğçe Özbudak, Yasemin Öztürk, Yeşim Erçetin olacaktır. 21 Ocak 2017 tarihinde Dominik’de Acun Ilıcalı’nın sunumu ile Tv8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Survivor 2017 yarışmasına katıldı.

Survivor 2017 yarışmasında ünlüler takımında İlhan Mansız, Furkan Kızılay, Serhat Akın, Seda Demir, Berna Öztürk, Tarık Mengüç, Çılgın Sedat, Sema Apak, Pınar Saka, Adem Kılıçcı, Şahika Ercümen, Sabriye Şengül, Fatih Hürkan olacak. Survivor 2017 yarışmasında gönüllüler takımında Eser West, Ogeday Girişken, Volkan Çetinkaya, Gökhan Gözükan, Tuğçe Melis Demir, Fulya Şahin, Denisa, Elif Şadoğlu, Burçak Tuncer, Berna Keklikler, Erdi Ünver, Anıl Karakurt,Sadin Bakır, Yiğit İzik olacak. Berna Öztürk 21 Şubat 2017 tarihinde yapılan eleme konseyinde elendi. 22 Haziran 2017 tarihinde Kıbrıs’ta yapılan final gecesinde en çok oyu alan Ogeday Girişken birinci oldu.