Milor ne demek? Milorun anlamı ne? Milor Fıransızca ne demek?

05.10.2021
Milor ne demek? Milorun anlamı ne? Milor Fıransızca ne demek?

Milor ne demek, Milorun anlamı ne? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Milor ne demek, Milorun anlamı ne? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Türkiye’nin en bilinen gurmesi olan Vedat Milor’un soyadıdır Milor.

Baba tarafından Konyalı olan Vedat Milor, soyadının bir anlamı olmadığını belirtti.

Konya’da Mecidiyezadeler diye bilinen bir aileden geldiğini ifade eden Milor, dedesinin esasında “Mecidiyezadeoğlu” soyadını almak istediğini ancak bu soyadının Türkçe olmadığı için görevliler tarafından kabul edilmediğini, bunun üzerine dedesinin de kızarak rastgele bir kelime uydurduğunu açıkladı.

Yani Vedat Milor’un dedesi, görevlileri protesto ederek, anlamı olmayan bir kelimeyi kendisine soyad olarak kabul etmiş.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Milor ne demek, Milorun anlamı ne? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Vedat Milor kimdir? Vedat Milor aslen nereli? Vedat Milor serveti? Vedat Milor Konyalı mı? Vedat Milor kökeni? Vedat Milor dini?

Vedat Milor, 10 Ekim 1955 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası Oktay Milor ve Annesi kendisi 5 yaşındayken boşandığı için babaannesinin yanında büyümüştür.

Babaannesi de kendisi 13 yaşındayken ölünce Galatasaray’da yatılı okumaya başladı. Aslen Konyalı olan Vedat Milor, Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra sonra Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü bitirdi. Ardından London School of Economics’te eğitim gördü.

1990 yılında bitirdiği Doktorasını Amerika’da Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley’de sosyoloji üzerine yaptı. 1986 yılında doktora tezi için bir yıl Fransa’da kaldı. Doktora tezi “Planning and Economic Development in Turkey and France: Bringing the State Back in“, 1990 senesinde Amerika’da, American Sociological Association tarafından senenin en iyi doktora tezi seçildi. Vedat Milor, Linda S. Milor ile evli olup “Ceylan Handan” (d.2002) adında bir kızı vardır. Hala ABD. Atlanta’da yaşayan Vedat Milor, iş için ve çekimler için sık sık İstanbul’a gidip gelmektedir.