Mithat Baydur kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Mithat Baydur eşi kimdir? Mithat Baydur babası kimdir?

16.06.2023
Mithat Baydur kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Mithat Baydur eşi kimdir? Mithat Baydur babası kimdir?

Mithat Baydur kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Mithat Baydur eşi kimdir? Mithat Baydur babası kimdir? Soruları Arama motorlarında ve netbilge.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge) sizin için Mithat Baydur kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Mithat Baydur eşi kimdir? Mithat Baydur babası kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun net bilgiler sizlerle.

1957 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Sarıyer Pertevniyal Okulu’nda tamamladı. Kuleli Askeri Lisesi’nde tamamladığı Lise eğitimini takiben, bir süre Orta-Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji bölümünde okudu.

Ancak daha sonra, Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Felsefe bölümünde tamamladı. Lisans öğretimi sonrası, Boğaziçi Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü’nde Yüksek Lisans diploması aldı. Yine Boğaziçi Üniversitesi’nde Küreselleşme Ekseninde Değişen Milliyetçilik Kavramı teziyle Doktora derecesini elde etti.1996 yılında Doçent, 2003 yılında Profesör ünvanı aldı. Boğaziçi Üniversitesi, Marmara ÜniversitesiAvrupa Topluluğu Enstitüsünde çeşitli, Teori ve Siyaset dersleri verdi. Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanlığı sonrası, Beykent Üniversitesi’nde Bölüm Başkanlığı yaptı. Halen, Üsküdar Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanıdır. Yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış 70 civarında makaleleri bulunmaktadır.

Evli ve iki kız çocuğu babası olan, Baydur İngilizce biliyor.

Sizler için bizlerde Mithat Baydur kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Mithat Baydur eşi kimdir? Mithat Baydur babası kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi yani netbilgeyi takip etmeye devam ediniz.