Motive sevgilisi kimdir? Alara Serena yaş, Alara Serena kimdir, boyu, doğum tarihi?

08.11.2022
Motive sevgilisi kimdir? Alara Serena yaş, Alara Serena kimdir, boyu, doğum tarihi?

Motive sevgilisi kimdir? Alara Serena yaş, Alara Serena kimdir, boyu, doğum tarihi?

Alara Serena, 10 Ocak 2001 yılında İstanbul’da doğdu.

@alaraserena kullanıcı adı ile instagramda bulunur.

etenekli söz yazarı, vokal Alara Serena, Kıvılcım şarkısı ile aşkın acı halini farkındalık içinde, iç içe sıkışmış duyguların dışa vurulmuş halini anlatıyor.

House altyapıda yüksek enerjisi olan bu şarkının söz ve müziğinde Alara Serena’ya, pek çok popüler şarkının bestecisi Mertkan Erkan eşlik ederken prodüktör koltuğunda Ilkay Sencan eşlik ediyor.

Alara Serena , 10 Ocak 2001 yılında İstanbul’da doğdu. Arnavut kökenli olan Alara Serena, müzikle ilk tanışması 9 yaşında gitar eğitimi ile başladı. Aynı zamanda birçok sanat dalında faaliyet gösterip ardından şan dersleri alarak müzikal alanda ilerledi.

2018 yılında profesyonel olarak müzik kariyerine başlayan Alara Serena , 2021 yılında ilk şarkısı olan ”Beni Üzeri ” SolidTunes etiketiyle yayınladı. Şu anda LAB Recordings sanatçısı olarak kariyerine emin adımlarla ilerliyor.

Motive, 24 Mart 2000 yılında memur bir anne ve memur bir babanın çocuğu olarak İstanbul, Fatih’te dünyaya geldi. Şu an kendine “SLIMKIDD” dese de, çocukluğunda oldukça kiloluydu.

O dönem kuzenlerinin break dance yapması çok hoşuna gitti ve break dance yaparak hip-hop kültürüne katılmak istedi ancak kilolu olduğu için yapamadı. Hatta insanların onunla kilolu olmasından dolayı çok fazla dalga geçtiğini de söylüyor.

Kuzenleri de Tolga’ya, madem dans edemiyorsun bari rap söyle, diyerek onu hip-hop kültürünün bir diğer elementine yönlendirdi.

Böyle ilginç bir hikaye ile kendini rap müziğin içinde buldu ve kendisiyle kilolu olduğu için dalga geçen arkadaşlarını rapiyle susturdu.

İlk kaydını karşı apartmanında oturan komşusu “Rapuzi” mahlaslı Ahmet Turan’ın evindeki stüdyoda aldı. Daha önce amatör olarak kaydettiği parçalarını Rapuzi’ye dinletti, Rapuzi onlardan birini seçti ve kaydı aldılar.

İlk kaydına bile şimdi baktığında hiç ritim kaçırmadığı gördüğünü söylüyor.

12-13 yaşlarındayken yazları Silivri’ye kampa gidiyormuş. O dönem orada rap yapan Emre isimli bir abisi Tolga’ya; müziği bıraktığını, rap yaparken mahlasının Motive olduğunu ve ileride bu müziği yapacaksa Motive ismini kullanabileceğini söylemiş. Tolga da bu ismi beğenip Motive ismiyle piyasaya giriş yapmış.

Yine 2019’da Trash ve Mis Gibi singlelarını çıkarttı. Mis Gibi şarkısında Uzi ona eşlik etti. 2020’de çıkarttığı Yüce Aşk single parçası dikkat çekti. Yine o yıl Tepki, Rota ve Aspova ile birlikte 7. Gün adlı şarkıyı çıkarttı.

2021 onun için oldukça dolu ve başarılı bir yıl oldu. Mektup, Takip, Ömrüm, O LA LA ve Ziyafet adlı şarkılarıyla dikkat çekmeyi başardı. Ocak 2022 itibariyle Spotify üzerinde aylık 965 bin dinleyiciyi yakalamıştır.