Mücahit Arslan kimdir? Nerelidir? Ali İhsan Arslan Kimdir?

15.08.2022
Mücahit Arslan kimdir? Nerelidir? Ali İhsan Arslan Kimdir?

Mücahit Arslan kimdir? Nerelidir? Ali İhsan Arslan Kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski danışmanı Mücahit Arslan’dır.

Arslan, uzun yıllar Erdoğan’ın yanından hiç ayrılmadığı için ‘sır danışman’ olarak ünlendi. Arslan, kamuoyuna çıkmaması ve konuşmamasıyla dikkat çekti.

2018 yılında evlenmiştir.

Hayatı hakkında bilgi internet ortamında bulunmamaktadır.

Ali İhsan Arslan, (daha çok Mücahit Arslan olarak tanınır) Türk siyasetçi ve iş adamıdır.

Hayatı

Ali İhsan Arslan (Bilinen ismiyle Mücahit Arslan) 1969 yılında Ankara’da doğdu. Aslen Diyarbakır’lıdır. İlk ve orta öğretimini Demetevler Oğuzlar İlkokulu, Ankara Merkez İmam Hatip Lisesi ve Yenimahalle Mustafa Kemal Lisesi’nde tamamladı. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon Bölümü’nden 1992’de mezun oldu.

Siyasi Hayati

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kurucuları arasında siyaset hayatına başlayan Ali İhsan Arslan; Türkiye Cumhuriyeti 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Genel Başkanlığı, Başbakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı döneminde danışmanlık yaptı. Arslan, 25. Ve 26. dönemde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Ankara Milletvekili seçildi. Ali İhsan Arslan, 2002 – 2011 yılları arasında AK Parti Diyarbakır milletvekilliği yapan M. İhsan Arslan’ın da oğlu.

İş Hayatı

25 yıldan fazla süre aktif iş hayatında olan Arslan, farklı sektörlerde faaliyet gösteren birçok şirkette genel müdürlük ve yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır.

Uzun yıllar Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a danışmanlık yapan Mücahit Arslan, son dönem AK Parti Ankara Milletvekili seçildi. Kamuoyunda ‘Mücahit’ adıyla bilinen Ali İhsan Arslan, Erdoğan’ın yanından hiç ayrılmadığı için ‘sır danışman’ olarak ünlendi. Arslan, kamuoyuna çıkmaması ve konuşmamasıyla dikkat çekti.

ALİ İHSAN ARSLAN KİMİNLE EVLENDİ?

2018 yılında Aileler arasında yapılan törenle, iş adamı Ali Zeki Saruhan’ın kızı Kübra Saruhan’la İstanbul Florya’daki evlerinde nişanlanmıştı. 4 haziran seçimlerinde AK Parti Ankara Milletvekili seçilen Mücahit Arslan hayatını Kübra Saruhan ile birleştirdi.