Mucize Aşk Aziz kimdir? Eşi kimdir? Mucize Aşk Aziz gerçek hali, hayatı? Mucize Aşk gerçek Aziz kimdir?

16.10.2022
Mucize Aşk Aziz kimdir? Eşi kimdir? Mucize Aşk Aziz gerçek hali, hayatı? Mucize Aşk gerçek Aziz kimdir?

Mucize Aşk Aziz kimdir? Mucize Aşk Aziz gerçek hali, hayatı? Mucize Aşk gerçek Aziz kimdir? Mucize Aşk Aziz’in eşi kimdir?

2015 tarihinde vizyona giren, senaryosunu yazan ve yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı “Mucize” adlı sinema filminde Talat Bulut başrolde olarak bir öğretmeni canlandırırken Mert Turak, Erdem Yener, Büşra Pekin ile birlikte rol almıştı.

Gişe rekorları kıran Mucize filminde engelli olan Aziz karakterine hayat veren oyuncu Mert Turak, performansıyla milyonların beğenisini topladı.

Bu akşam televizyon ekranlarında yayınlanan filmin ardından Mert Turak’a dair bilgiler yeniden merak konusu oldu.

2015 yapımı Mucize’nin devam filmi Mucize 2 Aşk, Doğu’nun bir dağ köyünde yaşayan engelli bir genç olan Aziz ile görücü usulü evlenen Mızgin’in yaşama tutunma hikâyesini konu ediniyor.

Mucize filmindeki Aziz karakterini canlandıran Mert Turak, 1980 İzmir doğumlu. Baba tarafından aslen Malatyalı olan Mert Turak’ın annesi Makedonya asıllıdır. Annesi vergi memuru, babası da öğretmendir.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olan Mert Turak, sonrasında İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’’nde ileri oyunculuk dalında Yüksek Lisans yapmıştır. Yılan Hikayesi, Gece Martıları, Maki, Komiser Nevzat, Babalar ve Evlatlar, Beni Böyle Sev dizilerinde rol alan Mert Turak asıl ününü Mucize filmiyle yakalamıştır. Burada engelli bireyi canlandıran Turak, perfonsıyla izleyicileri adeta büyülemiştir.

2015 yılında yapılan filmin ikincisi de 6 aralıkta vizyona girdi.

Turak, Boris Vian ve John Steinbeck’in metinlerinden yola çıkarak Gökhan Aktemur’un uyarladığı Karıncalar oyunu ile de adından söz ettirmeyi başardı.

Mert Turak, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur, Bahçeşehir Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Birgül Kurtçu ile 21 Haziran 2020 tarihinde evlenmiştir.

Birgül Kurtçu kimdir kaç yaşında Mert Turak’ın eşi ne iş yapıyor?

Güzel haberi sosyal medya hesabından duyuran Turak, “En uzun güne uyandık biz! 21 Haziran 2020′ mesajıyla bu fotoğrafı paylaştı.Sanat dünyasından Haldun Dormen ve Müfit Can Saçıntı, Mert Turak-Birgül Kurtçu çiftini mutlu günlerinde yalnız bırakmadı.Müfit Can Saçıntı, “Oyuncu arkadaşımız, kardeşimiz, canımız Mert Turak, sevgili Birgül Kurtçu ile evlendi. Ömür boyu mutluluklar diliyorum” mesajını yayınladı.

Mert Turak, 29 Mart 1980 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen Malatyalı olan Mert Turak’ın annesi Makedonya asıllıdır. Annesi vergi memuru, babası da öğretmendir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olan Mert Turak, sonrasında İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde ileri oyunculuk dalında yüksek lisans yapmıştır.Yılan Hikayesi, Gece Martıları, Cesur Kuşku, Size Baba Diyebilir Miyim?, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Maki, Komiser Nevzat, Şöhret Okulu, Hamileyim Hamile, Babalar ve Evlatlar, Beni Böyle Sev, Yeşil Deniz ve Mucize gibi yapımlarda rol alan Mert Turak, Mucize 2 Aşk adlı sinema filminde Aziz karakterine hayat vermişti. Mert Turak, 1.73 metre boyunda, 66 kilo ve Koç burcudur.