Mümin Sekman kimdir? Aslen nereli? Doğum tarihi? Evli mi? Eşi kimdir? Vikipedi?

25.11.2023
Mümin Sekman kimdir? Aslen nereli? Doğum tarihi? Evli mi? Eşi kimdir? Vikipedi?

Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Mümin Sekman kimdir? Aslen nereli? Doğum tarihi? Evli mi? Eşi kimdir? Vikipedi? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Mümin Sekman kimdir nerelidir? Mümin Sekman Aslen nereli? Mümin Sekman kaç yaşında? Mümin Sekman Doğum tarihi? Mümin Sekman Evli mi? Mümin Sekman Eşi kimdir? Mümin Sekman Vikipedi? Mümin Sekman ailesi? Mümin Sekman Malatya?

İstanbul doğumlu yazar, danışman, ve kişisel gelişim uzmanı Mümin Sekman, Türkiye’de kişisel gelişim uzmanı olarak adını duyuran ilk kişidir. Kendisini geliştirme bilincini Türkiye geneline yayma amacını taşıyan Sekman, liderlere, ünlülere ve iş adamlarına danışmanlık yapmanın yanı sıra Kişisel Gelişim Merkezi (KİGEM) kurucusudur.

Mümin Sekman, İstanbul’da dünyaya gelmiş olup Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Hukuk alanında kariyer yapmak yerine kişisel gelişim çalışmalarına yönelen Sekman, 21 yaşında iken ilk kitabı olan “Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç, Ya da Yoldan Çekil”i yazmıştır. Kişisel gelişim ve başarı konularında kitap yazmaya devam eden yazar, ikinci kitabı olan “Kesintisiz Öğrenme”yi yayımlamıştır.

Son 10 yılda kişisel gelişim alanındaki çalışmalarını büyük bir özveri ile sürdüren Sekman’ın seminerleri 40 ilde düzenlenmiş, bu etkinliklere 55 binden fazla kişi katılmıştır. Yazarın, “Her Şey Seninle Başlar” adlı kitabı ise 1 yıl içinde 400.000’den fazla satış yaparak ‘en başarılı başarı kitabı’ unvanını kazanmış ve çok satanlar listesinde yer almıştır. Ayrıca Sekman, “Kişisel Gelişim Merkezi”nin kuruculuğunu üstlenmiş ve Kigem.com sitesini kurarak Türkiye’nin ilk kişisel gelişim sitesini hayata geçirmiştir; bu site 60 binden fazla üyeye ulaşmıştır.

Liderlere, televizyon yıldızlarına ve iş dünyasındaki isimlere sunduğu ‘kariyer check up’ hizmeti ile birebir danışmanlık yapan Sekman, ayrıca “Çocuklar Duymasın” dizisinin senaryo danışmanlığını üstlenmiştir. Aynı zamanda birçok yazarın ilk kitaplarının editörlüğünü yapmıştır. Çalışmalarını “Çevik Şirketler” ve “Türk Usulü Başarı” adlı kitaplarıyla taçlandıran Sekman, 2006 yılında Ajans Press’in “En Medyatikler” raporunda, 1.104 haberle en çok haber çıkan yazarlar sıralamasında 8. sırayı almıştır.

Mümin Sekman, kitaplarıyla bugüne kadar 45 baskı yapmış ve toplamda 540 binden fazla satış elde etmiştir. Başarının ‘öğrenilebilir’ olduğuna inanan yazarın yaşam felsefesi, “ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil” şeklinde özetlenebilir.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Mümin Sekman kimdir nerelidir? Mümin Sekman Aslen nereli? Mümin Sekman kaç yaşında? Mümin Sekman Doğum tarihi? Mümin Sekman Evli mi? Mümin Sekman Eşi kimdir? Mümin Sekman Vikipedi? Mümin Sekman ailesi? Mümin Sekman Malatya? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

error: Content is protected !!