Münevver Özdemir kimdir? Münevver Özdemir kaç yaşında? Münevver Özdemir boşandı mi?

26.08.2022
Münevver Özdemir kimdir? Münevver Özdemir kaç yaşında? Münevver Özdemir boşandı mi?

Münevver Özdemir kimdir? Nerelidir? Münevver Özdemir kaç yaşında? Münevver Özdemir boşandı mi?

TRT İstanbul Radyosu THM Ses Sanatçısı Münevver Özdemir @munewerozdemir kullanıcı adı ile Twitterda bulunur.

Aslen Urfalıdır. Bestekâr Çetin Özdemir‘in kızıdır. İlkokulda solfej ve bağlama dersleri alarak müzik hayatına merhaba demiştir.1992 yılı İ. T.Ü Türk müziği devlet konservatuarı ses eğitim bölümünde eğitimine devam etmiştir.1996 yılında TRT sınavını kazandı.

Urfalı Sanatçı Münevver Özdemir 2018 yılında Evlendi. Şanlıurfalı TRT Solisti Münevver Özdemir Devrim Özşahin ile Dünya evine girdi. İstanbul Ataköy’de yapılan düğün merasimine Özdemir’in akraba, arkadaş ve dostları katıldı. Urfalı Sanatçı Münevver Özdemir 24 ekim 2018 günü Evlendi.

stanbul’da dünyaya gelen Münevver Özdemir, aslen Şanlıurfalı’dır. Babasının müzisyen olmasının da etkisiyle, küçük yaşlarda müziğe ilgi duymaya başlamış, ilk müzik bilgilerini babasından almasının yanı sıra çeşitli kurs ve korolarda müzik eğitimi almayı sürdürmüştür. İlk orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra, 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü’ne girerek müzik eğitimine akademik bir yön veren Münevver Özdemir, 1996 yılında, TRT İstanbul Radyosu’nun açmış olduğu sözleşmeli ses sanatçısı sınavını kazanarak Yurttan Sesler Korosu’na kabul edilmiştir. TRT’de, kendi yöresi Şanlıurfa’nın geleneksel müziğine yoğunlaşmasıyla birlikte, tüm yöre tavır özelliklerini de yakından tanıma ve repertuvarını geliştirme olanağı bulmuştur.

Konservatuvardan mezun olduktan sonra sırasıyla Edirne ve İstanbul’daki Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda beş yıl süreyle müzik öğretmenliği yapmıştır. Bu arada İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nda Yüksek Lisans’ını tamamlamış, Şanlıurfa Müzik Hayatında İki Usta Sanatçı: Mukim Tahir ve Bakır Yurtsever adlı bir de tez hazırlamıştır. 2003 yılında TRT İstanbul Radyosu’na kadrolu ses sanatçısı olarak kabul edilmesi üzerine öğretmenlik mesleğinden ayrılmıştır. Çeşitli üniversite, vakıf, dernek, kulüp ve tv kanalları tarafından en iyi kadın sanatçı, halk müziğine hizmet ve gazelhan ödüllerine layık görülmüş olan Sanatçı’nın Efsun adlı bir de solo albümü bulunmaktadır. Halen TRT İstanbul Radyosu Yurttan Sesler Korosu’ndaki görevine devam eden Münevver Özdemir, halk müziğine hizmetini çeşitli cd çalışmaları, konserler ve programlar aracılığı ile sürdürmektedir.