Mustafa Taş evli mi çocuğu var mı?

04.11.2021
Mustafa Taş evli mi çocuğu var mı?

Memur bir babanın oğlu olarak Ankara’da doğdu. Aslen Yozgatlı’dır.

Müziğe ilk olarak 6 yaşında babasının doğum günü hediyesi olarak aldığı bağlama ile başladı.

Mustafa Taş, 2000 yılında 7-8 arkadaşıyla ‘Grup Öykü’yü kurmuştur.

3 kardeşin en küçüğü olan Mustafa Taş, 27 Nisan 2016 tarihinde Kızılcahamam Belediyesi Nikah ve Toplantı Salonu’nda Aysun Bahar ile evlenmiştir.

Mustafa Taş, 2000 yılında 7-8 arkadaşıyla ‘Grup Öykü’yü kurmuştur.

Türkü okurken utandığı için grupta sadece saz çalmıştır. Daha sonralarda grup dağıldığı ve tek kaldığı için sahneye çıktığı yerlerde türkü söylemeye başlamıştır. Mustafa Taş, ilk albümü ‘Atamın Seymenleri’ni 2009 yılında çıkarmıştır. 2012 senesinde çıkarmış olduğu Dost Kazığı isimli albüm ile büyük çıkış yakalamış ardından Ankara kültürünü önemli mecralara taşımış ve geniş kitlelere ulaşmıştır.

2013-2015 yılları arasında “Oturak Alemi” isimli televizyon programıyla ekranlarda boy göstermiş ve iki yıl boyunca dinleyenlerine aynı ekrandan ulaşmaya devam etmiştir.

Müzik Kariyerinin en iyi çıkışını 2015 yılında yakalamış ve Türkiye’nin en önemli sahnelerinde konser vererek müziğini daha geniş kitlelere ulaştırmıştır. 3 kardeşin en küçüğü olarak dünyaya gelen Mustafa Taş doğma büyüme Ankara Sincan’lı, baba tarafından aslen Yozgat’lıdır.

MUSTAFA TAŞ KİMDİR?

Mustafa Taş, 1985 yılında Ankara’nın Sincan ilçesinde dünyaya geldi.

6 yaşında babasının doğum günü hediyesi olarak aldığı bağlama ile müziğe başlayan Mustafa Taş, 2000 yılında birkaç arkadaşıyla birlikte ‘Grup Öykü’yü kurdu. Grup Öykü döneminde türkü okurken utanan Mustafa Taş yalnızca saz çalmıştır.

Grubun dağılmasının ardından 2009 yılınd ilk albümü ‘Atamın Seymenleri’ni çıkaran Mustafa Taş’ın ikinci albümü ise 2012’de çıkan Dost Kazığı’dır.
ŞARKILAR BİZİ SÖYLER KONUĞU MUSTAFA TAŞ EVLİ Mİ?

Mustafa Taş, 27 Nisan 2016 yılında Aysun Bahar ile evlenmiştir.

You cannot copy content of this page