Narsistik Patinaj nedir? Narsistik patinaj sorusu KPSS

26.10.2023
Narsistik Patinaj nedir? Narsistik patinaj sorusu KPSS

Narsistik Patinaj nedir? Narsistik patinaj sorusu KPSS Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Narsistik Patinaj nedir? Narsistik patinaj sorusu KPSS sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun netbilge bilgiler sizlerle.

Yaptığı hatayı ifade etmeye nefsinin kaldıramadığı şahısların başvurduğu bir yöntem. Şahıs; açıkça hatasını, yanlışını söylemiyor ama zekâsını kullanarak hatasından kaynaklı yanlışı düzeltiyor. Narsist, kendini seven kişidir. Narsist, kendini seven kişiye denir. Bu kelime dını Antik Yunan mitolojisinde kendi yansımasına aşık genç olan Nárkissos’tan almıştır.

Narsistik Patenaj  ise Yaptığı hatayı ifade etmeye nefsinin kaldıramadığı şahısların başvurduğu bir yöntemdir. Yani izah etmek gerekirse bu şahıs; açıkça hatasını, yanlışını söylemiyor ama zekâsını kullanarak hatasından kaynaklı yanlışı düzeltiyor.

Bakınız bu kişi kendini o kadar çok sever ki karşıdakinden açıkça özür dileyemez, o kişinin gönlünü alamaz ancak fark ettiği hatasından da dolaylı yoldan döner. Bu dönüş ise Narsistik Patenaj teriminin çıkış noktasıdır, şöyle ki şahıs yanlış olduğu yerden, olduğu yerde dönme anlamında adeta patinaj yapar.

2020 KPSS sınavında sorulmuştur.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, net bilge olarak Narsistik Patinaj nedir? Narsistik patinaj sorusu KPSS sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.