Nasuh Bektaş vikipedi? Nasuh Bektaş kimdir, ne iş yapar? Eşi kimdir? Nasuh Bektaş Alevi mi? Nerede yaşıyor?

11.08.2022
Nasuh Bektaş vikipedi? Nasuh Bektaş kimdir, ne iş yapar? Eşi kimdir? Nasuh Bektaş Alevi mi? Nerede yaşıyor?

Nasuh Bektaş vikipedi? Nasuh Bektaş kimdir? Nasuh Bektaş ne iş yapar? Nasuh Bektaş Eşi kimdir? Nasuh Bektaş Alevi mi? Nasuh Bektaş nerede yaşıyor? Nasuh Bektaş hangi gazetede yazıyor? Nasuh Bektaş hangi Parti’den?

Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Nasuh Bektaş vikipedi? Nasuh Bektaş kimdir, ne iş yapar? Eşi kimdir? Nasuh Bektaş Alevi mi? Nerede yaşıyor? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Nasuh Bektaş @nasuhbektas kullanıcı adı ile twitterda bulunur. 1972 yılının Aralık ayında Konya/ Karapınar Emirgazi Kasabası’nda doğmuştur. Doğumu Emirgazi Kabası’nda olduğu halde nüfus cüzdanı Karapınar Nüfus Müdürlüğünden çıktığı için memurda doğumunu Karapınar olarak yazmıştır.

Anne tarafından ise aslen Niğde Bor, Hasandağı Ulukışla Kasabasındandır. İki kasaba arasında ticaret yoğun olduğu için iki kasaba arasında evliliklerde çok olurmuş Babası ile öğretmenlik yapmıştır. İşte kendi web sitesinde paylaştığı biyografisi;

Nasuh Bektaş vikipedi? Nasuh Bektaş Biyografisi

Ben, 1972 Aralık ayında Konya’nın Karapınar ilçesine bağlı Emirgazi Kasabası’nda doğdum. Ancak nüfus cüzdanımda doğduğum yer olarak Karapınar yazmaktadır, çünkü doğumumun kaydı Karapınar Nüfus Müdürlüğü’nden alınmıştır.

Annem, Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Hasandağı Ulukışla Kasabası’ndandır. Bu iki kasaba arasındaki yoğun ticaret nedeniyle iki kasaba arasında sık sık evlilikler olurmuş.

Babam bir öğretmendi ve 1979 yılında Emirgazi Kasabası’ndaki ilkokula başladım. İlk öğretmenim babamdı ve insanları ayırmamayı, ilk dersimi babamdan aldım. Amca çocuğumla aynı sınıftaydık ve bir gün dedemizi okula getirdik, bu nedenle babamdan şikayetçi olduk. Babam, bizi diğer öğrencilerden asla ayırmazdı, hatta onlardan daha fazla ceza verirdi.

İlkokul ikinci sınıftayken, 12 Eylül askeri darbesi gerçekleşti ve babam 5 yıl boyunca Ağrı’ya sürgüne gönderildi. Bu nedenle hayatımızın akışı büyük ölçüde değişti. İlkokul öğretmenimizin görevden alınmasından dolayı sınıfımız öğretmensiz kaldı ve sürekli öğretmen değişikliği yaşadık.

1983 yılında ailemiz, babamın Konya’da görev yapmasının yasaklandığı cezalardan dolayı Adana’ya göç etmek zorunda kaldı. O zamanlar tam 8 kardeş idik, ve annem hem annelik hem de babalık görevini üstleniyordu. Bizler yarım gün okula gidiyor, yarım gün çalışarak eve katkı sağlıyorduk. Adana’ya göçtükten 3 yıl sonra abimizi kaybettik.

Ortaokulu ve liseyi Adana’da tamamladım. Babam üniversite eğitimi veremeyeceğini söyledi, bu nedenle liseden sonra İzmir Hava Teknik Okullar Komutanlığı’nda Astsubay Hazırlama eğitimi aldım ve 1990 yılında Hava Astsubayı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’nde göreve başladım. 22 yıl boyunca çeşitli illerde görev yaptıktan sonra yüksek tansiyona bağlı kalp-aort damarında anevrizma tespit edildi ve malulen emekliye sevk edildim.

2012 yılından itibaren aktif olarak sosyal medya kullanmaya başladım. Sağlığım elverdiği sürece kültür ve sanat etkinliklerini takip ediyor ve amatörce haberleştirme çalışmaları yapıyorum. Sanatı ve tiyatroyu çok seviyorum ve geleceğe aktarabilmek adına fotoğraflarla arşivleme işine özel bir önem veriyorum. Temel ilkim, maddi kazanç sağlamamak ve sanat, siyaset ve basın konularında profesyonel bağlantılar kurmamak. Sağlık durumum buna izin vermiyor.

Evliyim ve bir kız çocuğumuz var. Kamu Yönetimi ve Felsefe lisans mezunuyum. İnkılap Tarihi Yüksek Lisans derslerini aldım, tez aşamasına geldim, ancak tezi tamamlamadım. Aynı zamanda Tema eğitmen sertifikasına sahibim ve Tema Batman İl Eğitim Sorumluluğunu yürüttüm. Farklı seminerlere ve çalıştaylara katıldım.

Hayattan en büyük beklentim, çocuklarımız için daha iyi bir ülke bırakabilmek. Kişisel olarak da kızımla ve eşimle geçirebileceğim her an benim için büyük bir kazançtır.

Saygılarımla, Nasuh Bektaş 27.10.2018, İstanbul

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Nasuh Bektaş vikipedi? Nasuh Bektaş kimdir? Nasuh Bektaş ne iş yapar? Nasuh Bektaş Eşi kimdir? Nasuh Bektaş Alevi mi? Nasuh Bektaş nerede yaşıyor? Nasuh Bektaş hangi gazetede yazıyor? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.