Natalia Hanikoğlu Kimdir? Kaç yaşında? Natalia Hanikoğlu eşi kimdir?

29.12.2022
Natalia Hanikoğlu Kimdir? Kaç yaşında? Natalia Hanikoğlu eşi kimdir?

Natalia Hanikoğlu Kimdir? Kaç yaşında? Natalia Hanikoğlu eşi kimdir?

Natalia Hanikoğlu, Natalia Goncharova (d. 1975, Moskova) Rus asıllı Türk vatandaşı voleybolcu.

Natalia Hanikoğlu 1,89 m. boyundaki oyuncu daha önce Türk Millî Voleybol Takımı’nda da görev yapmıştır.

Natalia Hanikoğlu Lakabı baby olan Natalia’nın Ela isminde bir kızı var.

Natalia HanikoğluVoleybola Moskova’da 8 yaşında başladı.

Natalia Hanikoğlu Rusya’da Beden eğitimi ve spor bölümününden mezun oldu.

Natalia Hanikoğlu CSKA Moskova takımı ile profesyonel oldu.

Natalia HanikoğluDaha sonra Zareçye Odintsovo’ya transfer oldu.

Natalia Hanikoğlu İtalyan takımı Ancona’da oyandıktan sonra 1997’de Kocaelispor’a transfer olarak ilk kez bir Türk takımına transfer oldu. Bu sırada Rus millî takımında da görev yapıyordu.

Ancak Natalia HanikoğluTürkiye’ye geldikten sonra yine bir voleybolcu olan Hakan Hanikoğlu ile evlenerek 1998 yılında Türk vatandaşı oldu.

2000 yılında Eczacıbaşı’na transfer oldu. Eczacıbaşı formasıyla oldukça başarılı maçlar çıkaran Natalia Hanikoğlu, özellikle son yıllarda büyük atılım gösteren Türk kadın millî voleybol takımı’nın en önemli oyuncularından birisi oldu.

4 sezon Eczacıbaşı’nda başarıyla mücadele ettikten sonra, 2004-05 sezonunda tekrar Rus Ligi’nde Zareçye Odintsovo’da oynadı.

2005 yılında Dinamo Moskova’ya transfer oldu. 2007 yılına kadar Dinamo Moskova’da mücadele ettikten sonra bir süre voleybola ara veren Hanikoğlu, 2008-09 sezonunda Beşiktaş’a transfer oldu.

2009-10 sezonu için Eczacıbaşı ile anlaşan Natalia Hanikoğlu, 2010-11 sezonu için Azerbaycan’ın Azerrail Bakü takımı ile anlaştı.

2011-12 sezonunda Galatasaray’la anlaşmaya varan Hanikoğlu, burada 1 sezon forma giydikten sonra 2012-13 sezonunda Beşiktaş ile sözleşme imzaladı. Beşiktaş formasıyla 2013-14 sezonunda Avrupa Bayanlar CEV Challenge Kupası’nda ikinci oldular.

Natalia Hanikoğlu