Natalie Dormer kimdir? Nereli, Kaç yaşında?

19.01.2023
Natalie Dormer kimdir? Nereli, Kaç yaşında?

Natalie Dormer kimdir? Nereli, Kaç yaşında?

@nataliedormerig kullanıcı adı ile instagramda bulunur.

The Tudors dizisinde Anne Boleyn ve Home Box Office yapımı Game of Thrones dizisindeki Margaery Tyrell karakterleri ile tanınmıştır

Natalie Dormer, 11 Şubat 1982 tarihinde Reading, Berkshire, İngiltere‘de doğmuştur. Samantha Dormer, Mark Dormer adlarında iki kardeşi vardır. Chiltern Edge Ortaokulunu bitirdikten sonra kız öğrencilerin altıncı sınıfta kabul edildiği erkek lisesi olan Reading Blue Coat Lisesi’nde okudu.

Üvey babası, annesi, kız kardeşi Samantha ve erkek kardeşi Mark ile birlikte İngiltere’nin Reading, Berkshire şehrinde büyüdü. Okul netbol takımının yardımcı kaptanlığını yaptı ve okulun konuşmacı takımında yer aldığı için birçok ülkeye seyahat etti. Ayrıca yine okul yıllarında Allenova Dans Okulu’nda dans eğitimi aldı.

Natalie Dormer, Cambridge Üniversitesi Tarih bölümü için girdiği sınavı kazanamadı. Daha sonra Webber Douglas Dramatik Sanatlar Akademisi’nde eğitim almaya başladı. Dramatik Sanatlar Akademisi’ndeki altı aylık eğitiminin ardından, 2005 yılında Casanova filmindeki Victoria rolü ile ilk oyunculuk hayatına başladı.

2007 yılında başrolerinde Demi Moore ve Michael Caine‘nin oynadığı “Flawless / Kusursuz” filminde rol aldı.

2007 ve 2008 yıllarında The Tudors dizisinin I. ve II. sezonlarında, Jonathan Rhys Meyers‘in canlandırdığı İngiltere Kralı VIII. Henry‘nin eşi Anne Boleyn‘i oynadı ve oldukça olumlu tepkiler aldı. Dizide ayrıca Sam Neill, Henry Cavill ile birlikte rol aldı.

Natalie Dormer, 2011 yılından beri film yönetmeni Anthony Byrne ile birliktedir.

2011 yılında “İlk Yenilmez: Kaptan Amerika” filminde Chris Evans, Tommy Lee Jones, Samuel Jackson, Hugo Weaving, Stanley Tucci ile beraber rol alırken Gizli Ajan Lorraine karakterini canlandırdı.

2013-2015 yıllarında başrollerinde Jonny Lee Miller ve Lucy Liu‘nun oynadığı “Elementary” dizisinde rol aldı.

2014 yılında ve 2015 yılında Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 1 ve Bölüm 2 filmlerinde, Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Julianne Moore, Philip Seymour Hoffman, Robert Knepper, Jeffrey Wright, Stanley Tucci, Donald Sutherland, Toby Jones, John Cusack ile birlikte oynadı.