Nazlı Kayı Sabancı kimdir? Nazlı Kayı Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Ailesi kim? Ne iş yapar?

10.07.2022
Nazlı Kayı Sabancı kimdir? Nazlı Kayı Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Ailesi kim? Ne iş yapar?

Nazlı Kayı Sabancı kimdir? Nazlı Kayı Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Ailesi kim? Ne iş yapar?

Nazlı Kayı’nın bir sanat galerisi açmak ve sanat eğitimleri veren bir merkez işletme hayali olduğu biliniyordu. Nazlı Kayı meslek seçimiyle ilgili verdiği bir röportajda ise şu ifadeleri kullanmıştı: “Yani hukuku okurken çok sevmiştim ama çalışırken mutlu olmadığımı hissettim ve bir aile dostumuzun bana verdiği ‘Mutsuz olduğun hiçbir şeyi yapma, hayat mutsuz olduğun bir işi yapmak için çok kısa’ tavsiyesine uydum. Şu an İstanbul Modern’den sanat tarihiyle ilgili dersler alıyorum ve 1700’lerin başından neredeyse günümüze kadar yavaş yavaş öğrenmeye çalışıyorum, öğrenecek daha çok şeyim var.”

Sanata olan merakının annesinden geldiğini de söyleyen Nazlı Kayı, “Aslında annemin sanata merakı vardır ve tanıdığımız Yiğit Yazıcı gibi bazı sanatçıların eserlerini alırdı. Ben o zaman bu kadar farkında değildim. Ama sonra herhalde bilinçaltıma işlemiş olacak ki sanatla ilgili her şey çok heyecanlanmama neden oldu. İçime işlemiş, yurtdışındaki eğitimim için okul dışı projeler yapmak gerekiyordu. Ben hep sanatı tercih ederdim. İstanbul Modern’de böyle bir eğitim olduğunu gördüm. Şimdi oradan ders alıyorum, bitirdikten sonra eğitime devam edeceğim ama…” dedi.

Hacı Sabancı’nın nişanlısı Zeynep Nazlı Kayı 1992 İstanbul doğumlu. İlk, orta eğitimini Bursa’da tamamlayan Nazlı Kayı lise eğitimini İstanbul’da Koç Lisesi’nde aldı. Sonrasında üniversite için Londra’ya gitti. İlk yıl Foundation Queen Mary University Of London’da eğitim gören Nazlı Kayı, daha sonra University Of Westminster’da hukuk okudu ve mezun oldu.Nazlı Kayı’nın ailesinin Bursa’nın önde gelen ailelerinden biri olduğu ve ticaretle uğraştıkları biliniyor. Ancak Nazlı Kayı’nın anne ve babasının ismi bilinmiyor.Şeyma Subaşı’nın yakın arkadaşı olarak bilinen Kayı, sosyal medyayı çok aktif kullanmasıyla biliniyor.