Nazlı Yerebasmaz Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Eşi Kim?

14.01.2023
Nazlı Yerebasmaz Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Eşi Kim?

Nazlı Yerebasmaz Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Eşi Kim?

FOX Haber muhabirlerinden öne çıkan bir isim olan Nazlı Yerebasmaz, muhabirdir.

Nazlı Yerebasmaz, 28 Temmuz 1984 yılında Ordu iline bağlı Fatsa ilçesinde dünyaya gelmiştir.

Aslen Ordu’ludur. Şu anda yaklaşık 14 yıldır FOX TV’de kariyerini sürdürmektedir.

Başarılı muhabir Nazlı Yerebasmaz, ilk olarak lise eğitimini eski Doğan Haber Ajansının sahibi Aydın Doğan’ın adını taşıyan Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek lisesinde 1998-2002 yılları arasında tamamlamıştır. Daha sonra Yerebasmaz, üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde 2002-2006 yıllarında tamamlamıştır.

Ayrıca üniversite eğitimi esnasında ise 2004-2005 yılları arasında Uluslararası Basın Enstitüsünden Gazetecilik sertifikasını almıştır. Ek olarak çalışma yaşamına öğrencilik yıllarında başlayan Nazlı Yerebasmaz, CNN Türk adlı televizyon kanalında 2001-2005 yılları arasında stajyer muhabir olarak görev almıştır.

Sonrasında 2005-2008 yılları arasında Doğan Haber ajansı muhabiri ve editörü olarak görev alan tanınmış muhabir, 2008 yılında FOX Haber Merkezinde çalışmaya başlamıştır. Şu anda burada çalışmaktadır. 2018’de ise “Benim Hikayem” isimli haberlerle tarım, çevre ve insan odaklı haberler hazırlamaktadır.

Ayrıca Nazlı Yerebasmaz, tarımdan, ekonomiye ve siyasete kadar birçok haberle seyircinin karşısına çıkarken, Türkiye Ziraatçiler Derneği, İstanbul Gelişim Üniversitesi ve İstanbul Tabip odası gibi kurumlardan ödüller almıştır. Ayırca Yerebasmaz, son olarak Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başarı Ödüllerinde “En İyi Televizyon Haberi” ödülünü almıştır.

Nazlı Yerebasmaz’ın eşi Yusuf Karaloğlu’dur. 2012 yılında Nazlı Yerebasmaz ve Yusuf Karaloğlu evlenmiştir. Ek olarak Bu evlilikten çiftin Narin Karaloğlu ve Karan Karaloğlu isimli iki çocuğu olmuştur.