Nilsu Berfin Aktaş kimdir? Eşi, yaş, boy, kilosu – Gelsin Hayat Bildiği Gibi Gizem kim?

27.07.2022
Nilsu Berfin Aktaş kimdir? Eşi, yaş, boy, kilosu – Gelsin Hayat Bildiği Gibi Gizem kim?

Nilsu Berfin Aktaş kimdir? Eşi, yaş, boy, kilosu – Gelsin Hayat Bildiği Gibi Gizem kim?

17 Ağustos 1998 Ankara doğumlu olan Nilsu Berfin Aktaş, ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Çocukluğunun büyük bölümü babaannesi, dedesi ve halası ile geçti.

Güzel oyuncu profesyonel anlamda oyunculuk hayatına, Maydonoz Ajans Kariyer ve Şöhret Yönetimi ajansı ile başladı. Yetenek Evi Sanat Akademisi’nden mezun oldu. Aynı zamanda dans üzerine de kurslar aldı.

Kamera karşısına ilk kez 2017 yılında Çetmen Mobilya reklam filmiyle geçti. Oyunculuk kariyeri boyunca Pantene, Cornetto, Turkcell , Fuse Tea gibi markaların reklamlarında da yer aldı.

2018 yılında Geleceğin Starı adlı yarışmada adından söz ettiren Aktaş, oyunculuk hayatına 2019 yılında Ersoy Güler’in yönetmenliğini üstlendiği Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisiyle başladı. Dizide Gökçe Mollaoğlu karakteri ile dikkat çekti.
2019 yılında Rastlantı filminde Zeynep rolü ile yer aldı.
2021’de Ölüm Zamanı dizisinde ve Kolej dizisinde oynadı. Nilsu Berfin Aktaş, yine 2021 yılında yönetmenliğini Onur Tan’ın yaptığı Benim Hayatım adlı dizide Hayat karakteri ile başrolde oynadı.
2022’de Kalp Yarası dizisinin oyuncu kadrosuna sonradan dahil oldu ve Pınar karakterine hayat verdi.
Günümüzde Show TV televizyon kanalında yayınlanmakta olan Gelsin Hayat Bildiği Gibi dizisinde Gizem karakterini canlandırmaktadır. Başarılı oyuncu SOCIA Menajerlik bünyesinde yeni projelerde yer almaya devam etmektedir.

Jimnastikle yakından ilgilenen oyuncu çizim yapmayı, şarkı söylemeyi ve dans etmeyi çok seviyormuş.
Nilsu Berfin Aktaş iyi derecede İngilizce biliyor. 2021’de 9. TV Yıldızları Ayaklı Gazete Ödülleri’nde Yılın Yükselen Genç Yıldızları ödülüne layık görüldü.

Ankaralı oyuncu Aslan burcundandır. 1.70 m. boyundadır ve 52 kilodur. Basketbol, masa tenisi, badminton, yüzme, koşu gibi sporlarla uğraşmaktadır.
Efe adında bir kardeşi vardır.

2021’de Ankara’da yaşayan iş insanı Serdar Sertçelik’le evlenmiştir.

Nilsu Berfin Aktaş sosyal medyada Facebook, Twitter, TikTok ve Instagram kullanıyor. Bu yazının hazırlandığı sırada Twitter hesabında 12.800 takipçisi, mavi tıklı TikTok hesabında 428.200 takipçisi, Instagram hesabında ise 2 milyon 100 bin takipçisi bulunuyor. Yetenekli oyuncunun sosyal medya hesaplarındaki takipçi sayıları her geçen gün yükseliyor. Gelsin Hayat Bildiği Gibi dizisinde yer aldığı bölümlerin sayısı arttıkça sosyal medya hesaplarındaki takipçi sayılarının daha yüksek rakamlara ulaşması bekleniyor. Twitter Adresi berfinilsuaktas TikTok Adresi @berfinilsuaktas1 Instagram Adresi nilsuberfinaktas