Nurtaç Arslan Kimdir? Nerelidir? Nurtaç Arslan Eşi Kimdir? Bartın Valisi Nurtaç Arslan Kimdir?

31.12.2022
Nurtaç Arslan Kimdir? Nerelidir? Nurtaç Arslan Eşi Kimdir? Bartın Valisi Nurtaç Arslan Kimdir?

Nurtaç Arslan Kimdir? Nerelidir? Nurtaç Arslan Eşi Kimdir? Bartın Valisi Nurtaç Arslan Kimdir?

Vali Nurtaç ARSLAN, 1976 yılında Amasya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Amasya ili Taşova ilçesinde tamamladı. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Nurtaç Arslan Kimdir? Nerelidir? Nurtaç Arslan Eşi Kimdir? Bartın Valisi Nurtaç Arslan Kimdir?

İyi derecede İngilizce bilen Nurtaç Arslan evli ve 3 çocuk annesidir.

Amasya doğumlu Nurtaç Arslan 1976 yılında dünyaya geldi. İlkokul ve lise eğitimini Amasya’da tamamlayan Arslan, lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı.

Aydın Karpuzlu ve Kırıkkale Delice İlçelerinde Kaymakam Vekili; Nevşehir Acıgöl Kaymakamı, Bayburt Aydıntepe Kaymakamı, Sivas Vali Yardımcısı, Çankırı Kurşunlu Kaymakamı ve İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’nda Daire Başkanı görevlerinde bulunan Arslan, 20/08/2017 tarihinde ise İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu.

2001 yılında yüksek lisansını İngiltere Exeter Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Kamu Politikası Anabilim Dalında yapan Arslan, 2014 yılında ise Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamladı.

Aynı zamanda Nurtaç Arslan, Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Kamu Yönetimi Bölümü’nde doktora çalışması yaptı.

14.10.2022 Saat 20:30 Son Dakika Bartın’da ne oldu? 14 Ekim Bartın – Amasra’da maden ocağı patlaması mı oldu, ölü – yaralı var mı, son durum nedir?

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesinde patlama oldu.

Alınan bilgiye göre, TTK Amasra Müessese Müdürlüğüne bağlı maden ocağında henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi.

Bartın Valisi Nurtaç Arslan, patlamanın meydana geldiği TTK Amasra Müessese Müdürlüğüne geldi. Vali Arslan, “Kim çıktı aşağıdan? Durum nedir?” diyerek maden ocağından çıkan işçi ile konuştu. Maden ocağından çıkan işçi, “Hiçbir şey bilmiyoruz. Toz- duman oldu, ne olduğunu bilmiyoruz, gözükmedi. Kendi imkanlarımla çıktım. Patlama büyük ihtimalle de tam olarak, yani biz biraz geride olduğumuzdan dolayı sadece basınç oldu. Basınçtan dolayı toz kütlesi oldu, göz gözü görmedi” dedi.

Patlamayı haber alan çalışanların yakınları ise maden ocağına geldi. Çalışmalar sırasında bazı işçiler ocaktan çıkarıldı. Bir işçi arkadaşlarından destek alarak yürürken, durumunun iyi olduğunu söyledi. Mahsur kalan işçilerin kurtarılması için çalışmalar sürdürülüyor.

Nurtaç ARSLAN, 1976 yılında Amasya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Amasya ili Taşova ilçesinde tamamladı. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

06 Ocak 1999 tarihinde Aydın Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başlayan ARSLAN, Aydın Karpuzlu ve Kırıkkale Delice İlçelerinde Kaymakam Vekili; Nevşehir Acıgöl Kaymakamı, Bayburt Aydıntepe Kaymakamı, Sivas Vali Yardımcısı, Çankırı Kurşunlu Kaymakamı ve İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’nda Daire Başkanı olarak görev yaptı. 20/08/2017 tarihli Müşterek Kararname ile İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdür Yardımcılığına atanan Nurtaç ARSLAN, halen bu görevine devam etmektedir.

İngiltere Exeter Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Kamu Politikası Anabilim Dalındaki yüksek lisansını 2001 yılında; Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalındaki yüksek lisansını 2014 yılında tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Kamu Yönetimi Bölümü’nde doktora çalışmasına devam etmekte olup tez aşamasındadır.

Nurtaç ARSLAN iyi derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve 3 çocuk annesidir.