Nurtaç Arslan Eşi kimdir nerelidir? Nurtaç Arslan eşi ne iş yapıyor?

31.12.2022
Nurtaç Arslan Eşi kimdir nerelidir? Nurtaç Arslan eşi ne iş yapıyor?

Nurtaç Arslan Kimdir? Nerelidir? Nurtaç Arslan Eşi Kimdir? Bartın Valisi Nurtaç Arslan Kimdir? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Nurtaç Arslan Kimdir? Nerelidir? Nurtaç Arslan Eşi Kimdir? Bartın Valisi Nurtaç Arslan Kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Nurtaç Arslan Kimdir? Nurtaç Arslan Eşi kimdir nerelidir? Nurtaç Arslan eşi ne iş yapıyor?

Vali Nurtaç Arslan, 1976 yılında Amasya’nın doğusunda bulunan Taşova ilçesinde doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini doğduğu şehir olan Amasya’nın Taşova ilçesinde başarıyla tamamlamıştır. Eğitim hayatına devam ederek, 1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur.

Kariyerine Mülki İdare Amirliği mesleğine adım atan Nurtaç Arslan, 6 Ocak 1999 tarihinde Aydın Kaymakam Adayı olarak göreve başlamıştır. Ardından, farklı görevlerde bulunmuş ve çeşitli ilçelerde Kaymakam Vekili olarak hizmet vermiştir. Aydın Karpuzlu ve Kırıkkale Delice ilçelerinde görev aldıktan sonra Nevşehir Acıgöl Kaymakamı olarak atanmıştır. Ayrıca, Bayburt Aydıntepe Kaymakamı, Sivas Vali Yardımcısı ve Çankırı Kurşunlu Kaymakamı olarak da önemli görevler üstlenmiştir. İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’nda Daire Başkanı olarak da görev yapmıştır.

20 Ağustos 2017 tarihli Müşterek Kararname ile İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdür Yardımcılığı’na atanmış ve bu görevi halen sürdürmektedir. Ayrıca, İngiltere’nin Exeter Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi ve Kamu Politikası alanında yüksek lisans eğitimini 2001 yılında tamamlamıştır. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalı’nda 2014 yılında yüksek lisansını tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Kamu Yönetimi Bölümü’nde doktora çalışmalarına devam etmekte olup tez aşamasındadır.

Son olarak, 12 Mayıs 2022 tarihli Resmi Gazete kararıyla Bartın Valiliği’ne atanmıştır. Nurtaç Arslan, İngilizce konusunda yeterliliğe sahiptir ve evli bir kadındır, üç çocuk annesidir.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Nurtaç Arslan Kimdir? Nerelidir? Nurtaç Arslan Eşi Kimdir? Bartın Valisi Nurtaç Arslan Kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

error: Content is protected !!