Olcay Akbaba vikipedi, sevgilisi? Olcay Akbaba evli mi, eşi kimdir?

05.09.2022
Olcay Akbaba vikipedi, sevgilisi? Olcay Akbaba evli mi, eşi kimdir?

Olcay Akbaba kimdir, nerelidir, kaç yaşında, evli mi? Olcay Akbaba, 4 Nisan 1986 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Kendisi TRT Spor’da sunuculuk yapmaktadır ve 35 yaşındadır. Ankara’da doğup büyüyen bu yetenekli sunucu, eğitim hayatını da aynı şehirde tamamlamıştır. 

Olcay Akbaba kimdir? Olcay Akbaba Kaç yaşında? Olcay Akbaba Sevgilisi, İnstagramı, Boy, Kilo? Olcay Akbaba vikipedi?

4 Nisan 1986 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatını Ankara’da tamamlamıştır. Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon bölümü mezunudur. TRT Spor’da sabah saatlerinde yayınlanan ve futbol başta olmak üzere birçok branşta spor haberlerini izleyicilere aktaran Olcay Akbaba, başarıyla kariyerini sürdürüyor. 

Küçük yaşlardan itibaren hayvanları çok seven Olcay Akbaba profesyonel olarak binicilikle uğraşmaktadır. Amatör olarak da golf ile ilgilenmektedir. Kurumsal firmalarla ve dış yapımlarda görev almıştır.

Yemek ve spor alanlarında kendini geliştirmek adına eğitimler de almaktadır. Kameralar karşısında olmayı çok seven mesleğine aşık olduğu iletişim dünyası içinde olmanın kendisini motive ettiğini her zaman dile getirmektedir.

Olcay Akbaba çeşitli programlardan reklamlara kamu spotlarından sunuculuğa kadar farklı pozisyonlarda mesleğini sürdürmüştür.

TRT Avaz kanalında ‘Biz Geldik’ adlı yemek programında sunuculuk yapmıştır. TRT Spor kanalında ‘Spor Takip’ adlı yapımda rol almıştır. TRT Haber kanalında uzun bir süre hava durumunu bizlere aktarmıştır.

Yine TRT Haber kanalında ‘Alo Devlet’ adlı yapımda yer alarak mesleki anlamdaki başarısını göstermiştir.

Şuan ise TRT Spor kanalında ‘Spor Bülteni’ adlı yapımda sunuculuk yaparak yorumlarını da bizimle paylaşmaktadır. Bakanlık kamu spotları ve birçok reklamın da marka yüzü olmuştur.

@olcay_akbaba__ kullanıcı adı ile instagramda bulunur.

Evli olup olmadığına dair internette bir bilgi olmadığı gibi sevgilisi olup olmadığı da bilinmiyor doğa olarak.

Olcay Akbaba’nın yer aldığı projeler, programlar, kamu spotları ve programlar şu şekilde;

  • Biz Geldik – Yemek programı: TRT Avaz
  • Spor Takip – Spor programı: TRT Spor
  • Hava Durumu: TRT Haber
  • Alo Devlet: TRT Haber
  • Bakanlık kamu spotları
  • Reklamlar
  • Spor Bülteni – Spor programı: TRT Spor