Onur Erim kimdir, kaç yaşında, nereli? Onur Erim babası kim?

16.05.2022
Onur Erim kimdir, kaç yaşında, nereli? Onur Erim babası kim?

Onur Erim kimdir, kaç yaşında, nereli? Onur Erim babası kim?

Onur Erim 1971 yılı İstanbul doğumludur.

Asıl adı Ramazan Onur ERİM’dir.

Onur Erim ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da, lise ve üniversite eğitimlerini New Jersey’de (A.B.D.) tamamlamıştır.

Onur Erim New Jersey’de Seton Hall Üniversitesindeki lisans eğitim alanları; iktisat mühendisliği ve siyasal bilimler üzerinedir. Üniversite sonrası Washington D.C. (School of Political Campaign Managament) ve Çin’deki Pekin Üniversitesinde (University of International Business and Economics) sürdürdüğü eğitimler ise siyasi seçim kampanyaları idaresi ve uluslararası ticaret konularında olmuştur.

Onur Erim, 1992 yılında Beyaz Saray’ da Başkanlık Sarayı Stajyeri olarak çalışmış, 1996 yılında da Clinton-Gore Başkanlık Seçim Kampanyası Etnik Seçmenler Masasında aktif görev almıştır. Finans sektöründe Moneywell Bank (ABD) Ticari Krediler Genel Müdürlüğü’ nün yanı sıra Global Capital Finance (ABD) Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.

Onur Erim 2009 yılında yerel seçimler öncesinde, Melih GÖKÇEK’ in Seçim Danışmanı olarak Türkiye’ye dönüş yaptı.

Onur Erim, Başkan tarafından seçim sonrası teklif edilen Başdanışmanlık görevini ise 6 yıldır sürdürmektedir.

Onur Erim Amerika’ da geçirdiği 25 yılın şahsına kattığı tecrübe ve imkanlar; gerek ABD bünyesinde elde ettiği uluslararası yerel yönetim tecrübesinde, gerekse Başdanışmanlık Ofisi bünyesinde görev alan her biri belirli alanlarda yetkinleşmiş ekip arkadaşları ile Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde gerçekleştirdiği kurum projelerinde kendini göstermektedir.

Ramazan Onur ERİM evli, iki çocuk babasıdır.