Oya Maltepe kimdir, nereli, kaç yaşında?

05.05.2022
Oya Maltepe kimdir, nereli, kaç yaşında?

Oya Maltepe kimdir, nereli, kaç yaşında?

Oya Maltepe 1958 senesinde İstanbul’da doğdu.

Çocukluk yılları ve gençliği doğup büyüdüğü İstanbul’da geçti.

İlk orta ve lise öğreniminin ardından üniversiteyi tamamladı.

1980’li yıllarda ruh eşi ile tanıştı ve kısa süre sonra bu birliktelik emin adımlarla evliliğe doğru yaklaştı.

ATakvimler 1986 tarihini gösterdiğinde Oya Maltepe hayatının en önemli kararını vererek Celal Şengör ile evlendi.

Oya Maltepe ve Celal Şengör evliliklerinin ardından bir erkek çocukları doğdu ve ismi Asım konuldu.

Oya Maltepe ve Celal Şengör evliliğinden sadece Asım Şengör dünyaya gelmiştir.

Oya Maltepe evlendikten sonra Oya Maltepe Şengör soyadını almıştır.

Oya Maltepe Jeolog Celal Şengör eşi olarak tanınmaktadır. 1958 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. 1986 tarihinde jeolog, gazeteci ve de yazar Celal Şengör ile nikah masasına oturdu. Bu evliliklerinden Asım adını verdikleri Asım Şengör dünyaya gelmiştir.

Oya Maltepe yaşamı ve biyografisi

Oya Maltepe 1958 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Eğitim ve öğretim yaşamına İstanbul’da başlayan Oya Maltepe lise ve üniversite senelerının sonrasında 1980’li senelerın başında Celal Şengör ile tanıştı.

Bu birliktelik kısa bir süre sonra resmiyet kazanarak 1986 tarihinde nikah masasında son buldu ve evlilikle taçlandırıldı. Bu evliliklerinden yalnızca bir çocukları dünyaya geldi. İkinci bir çocukları dünyaya gelmedi.

Oya Maltepe Celal Şengör’ün 1986 senesinde nikah merasiminde çektikleri fotoğraf karesi dışında ne yazık ki herhangi bir fotoğrafı bulunmamaktadır.

Oya Maltepe Celal Şengör evliliğinden bir erkek çocukları dünyaya gözlerini açtı. Şengör çifti doğan çocuklarının adını Asım koydu.

Bugün Türk ve dünya televizyonlarında yorumcu olarak adını duyuran ünlü Jeolog Celal Şengör eşi Oya Maltepe evliliklerinin sonrasında basında ve medyada hiç yer almadı uzak durdu adeta. Günümüzde televizyon ekranlarında babasının geleneğini ilerleten Asım Şengör ise yorumcu olarak haber kanallarında önemli meselelerin altını çizmekte ve yorumcu olarak ışık saçmaktadır.

Oya Maltepe boy kilo ve hangi burç?

Oya Maltepe boyu, kilosu ve burcu ile ilgili bilgilere internet ortamından ne yazık ki ulaşılamamıştır.

Oya Maltepe fotoğrafları

Oya Maltepe kim, Oya Meltepe Celal Şengör ilişkisini, biyografi detaylarını ve elde ettiğimiz Oya Maltepe fotoğraflarını siz değerli okurlarımız için bir araya getirmeye çalıştık.

Oya Maltepe kimdir, kaç yaşında, nereli?

Oya Maltepe Jeolog Celal Şengör eşi olarak tanınmaktadır. 1958 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 1986 tarihinde jeolog, gazeteci ve de yazar Celal Şengör ile nikah masasına oturdu. Bu evliliklerinden Asım adını verdikleri Asım Şengör dünyaya gelmiştir.

Oya Maltepe hayatı ve biyografisi

Oya Maltepe 1958 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitim ve öğretim hayatına İstanbul’da başlayan Oya Maltepe lise ve üniversite yıllarının ardından 1980’li yılların başında Celal Şengör ile tanıştı.

Bu birliktelik kısa bir süre sonra resmiyet kazanarak 1986 tarihinde nikah masasında son buldu ve evlilikle taçlandırıldı. Bu evliliklerinden sadece bir çocukları doğdu. İkinci bir çocukları dünyaya gelmedi.