Öyle bir geçer zaman ki Tuğrul kimdir? Serhat Özcan kimdir, kaç yaşında nereli?

18.03.2022
Öyle bir geçer zaman ki Tuğrul kimdir? Serhat Özcan kimdir, kaç yaşında nereli?

Arif’in ona düşman olan kuzeni Tuğrul’un kendisiyle evlenmesi için tehditlerine maruz kalır. Tutuklu olan oğlu Mete’yi rehin alınca Tuğrul’la evlenmeye razı olur ancak Arif’in tavsiyesiyle sözünü tutmaz. Bunun üzerine Tuğrul, Arif’i rehin alır. Sonunda Mete’nin Arif’i kurtarmasıyla ona kavuşur.

Suçsuzlar hapiste çürür, işkence görürken tüm suçlarına rağmen elini kolunu sallayarak dolaşanları piyon kademesinde bırakan dizinin bu noktada en çarpıcı mesajı, mesleği işkencecilik olan Tuğrul‘un sırıtarak fısıldadığı ‘Kötülere bir şey olmaz’ sözü damga vurmuştu o yıllara.

Tuğrul kimdir?

Arif’in kuzenidir. Geçmişte siyasi nedenlerle kardeşini öldürdüğü için Arif’ten intikam almak ister. Çok varlıklı ve devlette güçlü bağlantılara sahiptir.

Arif’ten intikam almak için ona ve ailesine her türlü kötülüğü yapmaktan çekinmemiştir. 1980 Darbesi döneminde bir köşkte siyasi tutuklulara işkence etme görevini üstlenir. O köşkte, Osman’ın suçlandığı bir cinayeti üstlenip tutuklanan Mete’yi de rehin tutar. Onun üzerinden Cemile’yi kendisiyle evlenmeye ikna etmeye çalışır.

Cemile kendisiyle evlenmeye razı olunca Mete’yi cezaevine geri gönderir ancak Cemile kendisiyle evlenmez. Bunun üzerine Arif’i yakalatıp rehin alır ancak Mete onu bulup daha önce Mete’yi rehin tuttuğu köşkte rehin alır. Sonunda Arif’i bırakır. Finalde rehin alındığı köşkün polis tarafından kuşatılmasıyla Mete’nin elinden kurtulur ancak Gözde tarafından öldürülür.

Tuğrul karakterine ünlü oyuncu Serhat Özcan hayat vermiştir.

Serhat Özcan, tiyatro hayatına 1978 yılında amatör olarak Balıkesir HalkEğitim’in tiyatro kurslarında başladı. Y.K. Bank Çocuk Tiyatrosu, Dostlar Tiyatrosu, Ferhan Şensoy’un Nöbetçi Tiyatro’su, İstanbul Belediye Konservatuarı derken 1995 yılında Beşiktaş Kültür Merkezi tiyatrolarında çalıştı.

You cannot copy content of this page