Özgü Delikanlı Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır?

22.07.2022
Özgü Delikanlı Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır?

Mert Özgü Delikanlı Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır?

Özgü Delikanlı 1 Ocak 1996’da Almanya’nın Berlin kentinde bir gurbetçi oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Burcu Oğlak’tır. Almanca ve İngilizce’yi iyi derecede bilmektedir. Eğitimini Free University Berlin’de Hukuk bölümünde tamamlayan oyuncu sonrasında Bahçeşehir Üniversitesi’nde Sinema Televizyon ve Psikoloji alanında çift ana dal yapmıştır. Instagram’da ozgudelikanli1 ismiyle paylaşımlarına devam eden ünlü oyuncu Özgü Delikanlı bu mecrada 2737 takipçiye sahiptir.

Gelsin Hayat Bildiği Gibi Mert Özgü Delikanlı kimdir? Show TV’de bu akşam yayınlanacak ilk bölüm ile ekran yolculuğuna başlayacak Gelsin Hayat Bildiği Gibi dizisinde Mert karakterine hayat veren Özgü Delikanlı ile ilgili bilgiler sosyal medyada ve internette kullanıcılar tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Peki Özgü Delikanlı kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır? Cevaplar haberimizde..

Tiyatro kökenli oyuncu Özgü Delikanlı 1996 yılında Almanya’nın Berlin Şehrinde dünyaya gelmiştir. Almanca’nın yanı sıra Türkçe ve İngilizce bilmektedir.Free University Berlin’de 2 sene Hukuk okumuştur. Ardından, İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde Sinema Televizyon ve Psikoloji ile Çift Anadal yaptığı belirtiliyor.Almanya Berlin Non Acting sınıfında Christian Wewerka yönetiminde Metod Oyunculuğu ile alt yapı oyunculuk eğitimi başlamıştır. İstanbul’da ise Merve Taşkan ile Metod oyunculuğu üzerine çalışmalarını sürdürmüştür.İkincikat’ta oyunculuğun yanı sıra, reji asistanlığı görevini üstlenmiştir. Ardından, MSM’deki çalışmaları ile beraber tiyatro dünyasına giriş yapmıştır. Ayrıca İbrahim Çicek ile Craft’ta sahne/dramaturji ve oyunculuk üzerine çalışmalarda bulunmuştur.Başarılı oyuncu Özgü Delikanlı, Dustin Hoffman, Jon Voight, Gerard Butler, David Proval, Sharon Stone, gibi büyük oyuncuları yetiştiren ve Roman Polanski, Martin Scorsese, Sydney Pollack gibi yönetmenlerle çalışan, Actor Studio’nun son hocası olan Jack Waltzer’ın oyunculuk sınıfına audition’ı başarıyla geçerek katılmaya hak kazanmıştır.Audition süreci sonrasında, Los Angeles ve Paris sınıfına katılmaya hak kazanan ilk Türk oyuncu olma başarısını göstermiştir.