Özgür Bolat kimdir? nereli? kaç yaşında? Özgür Bolat eşi kimdir?

25.08.2022
Özgür Bolat kimdir? nereli? kaç yaşında? Özgür Bolat eşi kimdir?

Özgür Bolat kimdir? nereli? kaç yaşında? Özgür Bolat eşi kimdir? Özgür Bolat çocuğu var mı? Özgür Bolat sevgilisi kimdir?

Özgür Bolat 2007 yılında Yeni Zelanda’da uluslararası bir konferansta En İyi Genç Araştırmacı ödülünü almıştır. Özgür Bolat şimdilerde okullarda ve şirketlerde danışmanlık ve Hürriyet Gazetesinde Köşe Yazarlığı yapmaktadır. TEVİTÖL ve Para Durumu Platformunda Yönetim Kurulu üyesidir.

Özgür Bolat Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun olmuştur. Türk Eğitim Vakfı bursu ile Harvard Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlamıştır.

Ülkeye döndükten sonra Boğaziçi Üniversitesinde 2 yıl öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Cambridge Üniversitesinde doktorasını tamamlamıştır.

MIT Sloan Scholl of Management liderlik alanında dersler aldı ve iki yılını araştırma yaparak geçirdi.

Özgür Bolat 2007 yılında Yeni Zelanda’da uluslararası bir konferansta En İyi Genç Araştırmacı ödülünü almıştır.

Özgür Bolat şimdilerde okullarda ve şirketlerde danışmanlık ve Hürriyet Gazetesinde Köşe Yazarlığı yapmaktadır.

TEVİTÖL ve Para Durumu Platformunda Yönetim Kurulu üyesidir. 2008 yılında okullarda Öğretmen Liderliği Projesini başlatmıştır. Yüzden fazla devlet okulu ve özel okulda bu uygulama devam etmektedir.

Kendisinin kurmuş olduğu Gelişen Aile Akademisi bünyesinde Anne-Baba Okulu ve ebeveynlere mutlu ve başarılı çocuk yetiştirme prensipleri konusunda eğitim vermektedir.

Dr. Özgür BOLAT, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Fulbright ve Türk Eğitim Vakfı bursu ile Harvard Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı. Türkiye’ye dönüşünde Boğaziçi Üniversitesi’nde iki yıl öğretim görevliliği yaptı. Doktora derecesini Cambridge Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden aldı. 2007-2008 yılını MIT Sloan School of Management’ta liderlik alanında doktora dersleri alarak ve araştırma yaparak geçirdi.

2007 yılında Yeni Zelanda’da yapılan uluslararası bir konferansta ‘En İyi Genç Araştırmacı’ ödülünü aldı.