Özgür Can Çoban kimdir? Özgür Can Çoban kaç yaşında, nereli? Özgürcan Çoban kimdir? Özgür Can Çoban Alevi mı?

27.06.2022
Özgür Can Çoban kimdir? Özgür Can Çoban kaç yaşında, nereli? Özgürcan Çoban kimdir? Özgür Can Çoban Alevi mı?

Özgür Can Çoban kimdir? Özgür Can Çoban kaç yaşında, nereli? Özgür Can Çoban Alevi mı?

Özgür Can Çoban (d. 14 Kasım 1994), Türk şarkıcı. olarak çalışmaya başlayan Özgür Can, Trt’ nin yapmış olduğu ses yarışmalarında birincilikler kazanarak aynı yıl içerisinde Trt kurumun da Türk Halk Müziği “Sözleşmeli Ses Sanatçısı” olarak görev aldı.

Özgür Can Çoban kimdir? Özgür Can Çoban kaç yaşında, nereli? Özgür Can Çoban Alevi mı?

Özgürcan Çoban 14 Kasım 1994 tarihinde Kırşehir’de dünyaya geldi. 

Özgürcan Çoban henüz 6 yaşındayken müzikle tanıştı.

Henüz lise yıllarında TRT Müzik kanalındaki programlarda yer almaya başladı. 

TRT tarafından düzenlenen ses yarışmasında birinci oldu. 

Birincilik sonrasında “Sözleşmeli Ses Sanatçısı” olarak göreve başladı.

Sanatçı Kırşehir’de doğdu.6 yaşında ‘Özgür Can Müzik Evinde’ müziğe ilk adımlarını attı. Lise eğitimini sürdürürken Trt Müzik programlarında vokal ses

2013 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü öğrencisi olarak akademik hayatına başlayan Özgür Can İTÜ TMDK’da Erol Parlak, Can Etili ve Zara’dan nazariyat, şan ve repertuar dersleri aldı.

Sanatçı, Sahne-beden, jest ve mimik eğitimini tiyatro ve sinema sanatçısı Ziya Kürküt’ den aldı.

Neşet Ertaş’ın da sahne aldığı İTÜ Bağlama Günleri’nde halk müziğinin usta sanatçılarıyla aynı sahnede performans sergiledi.

Emel Sayın, Zara, Kenan Doğulu, Nükhet Duru, gibi sanatçılara vokal olarak eşlik etti.

Çok sayıda enstrüman çalabilen güçlü yorumu ve sesiyle Özgür Can Çoban ‘’Kral Türkiye Müzik Ödülleri Neşet Ertaş Altın Bağlama Ödülleri’’nde ”En İyi Genç Yetenek” olarak gösterildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’nden Yüksek Onur Derecesi ile Mezun oldu.

İstanbul Teknik Üniversitesi Performans Anasanat Dalı Çalgı – Ses Yüksek Lisans Programını Birincilik ile kazandı.

11.Astana Müzik Festivaline özel davet ile ülkemizden katılan tek sanatçı olarak Astana Opera Salonunda performans sergiledi.

Özgürcan Çoban, 1 Mart 2019’ da ilk solo albümü ”Yaralandım” Kasım 2019’da ise 2.albümü ”Sana Dair”i ve Nisan 2020′ de ”Bir Ayrılık Bir Yoksulluk Bir Ölüm” single çalışmasını yayınladı.

Aynı yıl içerisinde ”Altın Kelebek Ödülleri ” ” En İyi Halk Müziği Erkek” sanatçı olarak gösterildi. 2020 İstanbul Kültür Üniversitesi Onur Ödülleri’n de Yılın En Beğenilen Halk Müziği Sanatçısı ödülünü aldı.

2020 Temmuz ayında Özgürcan çoban Ft. Zara ‘ Gel Hayalim ‘single çalışmasını yayınladı. Show Tv de yayınlanan ‘Ramo’ dizisinde ‘Üryan Geldim’ ‘Bul Getir’ ‘Allı Turnam’ eserlerini aranjörlüğünü de üstlenerek yorumladı.

Özgürcan Çoban son olarak Kanal D’de yayınlanan “Şarkılar Bizi Söyler Yılbaşı Özel” programına konuk olarak geceye damgasını vurmuştu.

Henüz evlenmediği bilinen Özgürcan Çoban’ın anne ve babasının adı da maalesef kamuoyunda bilinmiyor.