Özlem Akarsu Çelik kimdir? Özlem Akarsu Çelik kaç yaşında, nereli? Özlem Akarsu Çelik eşi kimdir?

30.12.2022
Özlem Akarsu Çelik kimdir? Özlem Akarsu Çelik kaç yaşında, nereli? Özlem Akarsu Çelik eşi kimdir?

Özlem Akarsu Çelik kimdir? Özlem Akarsu Çelik kaç yaşında, nereli? Özlem Akarsu Çelik eşi kimdir? Murat Çelik kimdir? Özlem Akarsu Çelik instagram adresi? Özlem Akarsu Çelik halk tv, Özlem Akarsu Çelik ekşi

Özlem Akarsu Çelik Türk sunucu, gazeteci ve yazardır. Gazeteci Murat Çelik’in eşidir.

Özlem Akarsu Çelik İstanbul’da dünyaya geldi. Mesleki kariyerine Sabah gazetesinde ve sektörel dergilerde adım attı. Ardından dönemin kanalları olan BRT, Kanal 6, SkyTürk ve günümüzde yayın hayatına halen devam eden ATV televizyonunda Parlamento ve Başbakanlık muhabirliği görevini sürdürdü.

Daha sonra Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapaya başladı.

2008 yılında ATV ile yollarını ayıran Özlem Akarsu Çelik 2013 yılında Akşam gazetesinden de ayrıldı ve köşe yazılarını gazeteduvar.com.tr’de yazmaya başladı.

2019 yılında Halk TV ekranlarına geçen Özlem Akarsu Çelik burada ” Gün Ortası” programını sundu. Halk Tv ekranlarında ömrü kısa olan Özlem Akarsu Çelik’in işine “doku uyuşmazlığı” neden ile son verildi.

Günümüzde KRT TV’de çalışmalarını sürdürmektedir. Özlem Akarsu Çelik, gazeteci Murat Çelik ile evli olup bu evliliklerinden 2 çocukları dünyaya gelmiştir.

Murat Çelik kimdir? Murat Çelik Gazeteci eşi kimdir?

51 yaşındaki Murat Çelik, 1970 yılında İstanbul’da doğdu.

Murat Çelik gazetecilik kariyerine 1989 senesinde Nokta Dergisi’nde başladı. Mesleğini ilerleyen yıllarda TRT, AA, ATV, BRT gibi kurumlarda sürdürmüştür.

Star Gazetesi Ankara Temsilciliği yapan Murat Çelik bu göreviyle aynı dönemde köşe yazarlığı da yapmıştır.