Özlem Çınar Kimdir? Özlem Çınar eşi kim?

25.02.2022
Özlem Çınar Kimdir? Özlem Çınar eşi kim?

1974’te İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini, İstanbul Avcılar’da tamamladıktan sonra üniversite ön lisans öğrenimini Trakya Üniversitesi, Turizm Ve Otelcilik bölümünde tamamladı. Daha sonra Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’nda oyunculuk eğitimi aldı.

Arka Sokaklar Aylin olarakta tanınır.

İstanbul’da dünyaya gelen genç oyuncu lise eğitimini tamamladıktan sonra Trakya Üniversitesi Turizm Fakültesi’nden mezun oldu.

Daha sonra oyunculuk üzerine eğitim aldıktan sonra kamera karşısına ilk defa Herkes Kendi Evinde adlı filmde yer aldı. Sonra pek çok dizi ve filmde yer alan Özlem Çınar, Arka Sokaklar adlı dizide hayat verdiği Aylin karakteri ile dikkatleri üzerine çekti.

2002 yılında Gülbeyaz adlı dizide Neşe karakterini canlandırdı. Dizi, birbirleriyle anlaşamayan iki ailenin İstanbul’a göçmesini ve sonrasında aralarında geçenleri eğlenceli bir şekilde anlatıyor.

Dizinin başrollerinde ise Şevval Sam, Nejat İşler, Kamran Usluer ve Meral Çetinkaya gibi ünlü isimler rol aldı. Genç oyuncu daha sonra Kurtlar Vadisi adlı dizide rol aldı.

Dizi, Türkiye’deki mafya ağını çökertmek için devlet desteğiyle yetiştirilen bir adamın görevini yapmak için yaşadıklarını konu alıyor. Dizinin başrollerinde ise Necati Şaşmaz, Özgü Namal, Oktay Kaynarca, Gürkan Uygun, Kenan Çoban ve Erkan Ufak gibi ünlü isimler rol aldı.

Özlem Çınar 2006 yılında ise Arka Sokaklar adlı dizide Aylin karakterine hayat vermeye başladı. Dizi, emniyet içerisinde yer alan bir ekibin yaşadıklarını konu almaktadır.

Uzun seneler süren dizinin başrollerinde ise Zafer Ergin, Özgür Ozan, Şevket Çoruh, Murat Pektaş, Alp Korkmaz, Özlem Çınar ve İlker İnanoğlu gibi ünlü isimler rol aldı.

Özlem Çınar instagramda @ozozlemcinar kullanıcı adı ile bulunur ve 100 bin takipçisi vardır.