Pilot Yüzbaşı Onur Keskin kimdir? Fatih Keskin Kimdir? Şehit Pilot Yuzbasi Onur Keskin kimdir?

29.06.2022
Pilot Yüzbaşı Onur Keskin kimdir? Fatih Keskin Kimdir? Şehit Pilot Yuzbasi Onur Keskin kimdir?

Pilot Yüzbaşı Onur Keskin kimdir? Şehit Pilot Yuzbasi Onur Keskin kimdir? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Pilot Yüzbaşı Onur Keskin kimdir? Fatih Keskin Kimdir? Şehit Pilot Yuzbasi Onur Keskin kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

25 Şubat 1978 tarihinde Artvin’de dünyaya geldi. 30 Ağustos 2001 tarihinde Hava Harp Okulu’ndan mezun oldu. 2’nci, 3’üncü ve 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlıklarında görev yaptı. 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’nda görevliyken 3 Mart 2005 tarihinde meydana gelen uçak kazasında şehit olan Üsteğmen Keskin bekardı.

Pilot Yüzbaşı Onur Keskin kimdir? Şehit Pilot Yuzbasi Onur Keskin kimdir?

Karabük yakınlarında eğitim uçuşu yaparken düşen Türk Hava Kuvvetleri’ne ait F-16D tipi savaş uçağının sık çam ağaçlarıyla kaplı dağlık bölgedeki enkazına, kazadan tam 16 saat sonra ulaşılabildi. Bölgeye havadan ve karadan ulaşma çalışmaları yoğun sis ve yağış nedeniyle gece boyunca mümkün olmadı. Uçağın düştüğü, Karabük’e 30 kilometre uzaklıktaki Burunsuz köyü yakınındaki karla kaplı Dağtarla Mevkii’ne dün sabah 06.30’da ulaşan arama kurtarma ekipleri, şehit olan Hava Pilot Yüzbaşı Fatih Devravut ile Hava Pilot Üsteğmen Fatih Keskin’in naaşlarıyla, çam ağaçlarına takılan paraşüt bezleri ve uçak enkazıyla karşılaştı. Yapılan ilk değerlendirmelere göre pilotlar, 3 saniye önce atlayıp hayatta kalma şansları varken, uçağı kurtarmak için büyük çaba harcadı. Bu nedenle de atlamak için çok geç kaldılar. Son saniyede atlamaları ise şehit olmalarını önleyemedi.

4 metrelik çukur açtı
Uçağın düştüğü yerde, geniş bir alanda 25-30 metre yükseklikteki neredeyse asırlık çam ağaçlarının yıkıldığı ve uçağın çakıldığı noktada 4 metrelik bir çukur oluştuğu görüldü. Büyük bir hızla yere çakılırken parçalanan uçağın enkazı, 500 metre çapında bir alana dağıldı. Enkazda bulunan uçağa ait en büyük parça ise 30 santimi geçmiyor. Uçağın çakıldığı yerde mermilerin bazılarının patladığı dikkati çekti.

Karakutu inceleniyor
Karadan ekiple birlikte olay yerine gelen Karabük Valisi Cemalettin Sevim, incelemelerde bulunarak askeri yetkililerden bilgi aldı. Uçağın karakutusunun bulunduğunu söyleyen Vali Sevim, yaptığı açıklamada, olaydan duyduğu üzüntüyü belirterek şehit pilotlara Allah’tan rahmet diledi. Uçağın düştüğü yer askeri birliklerce kordon altına alınırken, Hava Kuvvetleri’ne bağlı teknik ekip, kazayla ilgili soruşturma başlattı. Uçağın uçuş bilgilerini kaydeden cihaz enkazdan çıkarılarak incelenmek üzere Ankara’ya götürüldü.

Sezer’den başsağlığı
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök’e başsağlığı diledi. Bir telgraf gönderen Sezer, “Hava Pilot Yüzbaşı Fatih Devravut ile Hava Pilot Üsteğmen Fatih Keskin’in şehit olmalarından büyük üzüntü duydum. Şehitlerimize Tanrı’dan rahmet diliyor, ailelerine, ulusumuza ve şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı dileklerimi iletiyorum” dedi.

Bugün toprağa veriliyorlar
Hava Pilot Yüzbaşı Fatih Devravut: (1992-8)

Bir çocuk babasıydı
21 Aralık 1970 tarihinde Erzincan’da dünyaya geldi. 30 Ağustos 1992’de Hava Harp Okulu’ndan mezun oldu. 2’nci, 3’üncü, 4’üncü ve 9’uncu Ana Jet Üs Komutanlıklarında görev yaptı. 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’nda görevliyken 3 Mart 2005 tarihinde meydana gelen uçak kazasında şehit olan Yüzbaşı Devravut, evli ve bir çocuk babasıydı. Yüzbaşı, bugün Ankara’da toprağa veriliyor.

Hava Pilot Üsteğmen Fatih Keskin: (2001-131)
4 yıllık pilottu

25 Şubat 1978 tarihinde Artvin’de dünyaya geldi. 30 Ağustos 2001 tarihinde Hava Harp Okulu’ndan mezun oldu. 2’nci, 3’üncü ve 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlıklarında görev yaptı. 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’nda görevliyken 3 Mart 2005 tarihinde meydana gelen uçak kazasında şehit olan Üsteğmen Keskin bekardı. Üsteğmen, bugün Artvin’de son yolculuğuna uğurlanıyor.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Pilot Yüzbaşı Onur Keskin kimdir? Fatih Keskin Kimdir? Şehit Pilot Yuzbasi Onur Keskin kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.