Prof dr Nur Sözen kimdir? Nur Sözen eşi kimdir? Şevki Sözen eşi Nur Sözen kimdir?

13.11.2023
Prof dr Nur Sözen kimdir? Nur Sözen eşi kimdir? Şevki Sözen eşi Nur Sözen kimdir?

Şevki Sözen eşi Nur Sözen kimdir? Şevki Sözen’in eşi ne iş yapıyor? Prof dr Nur Sözen kimdir? Nur Sözen eşi kimdir? Şevki Sözen eşi Nur Sözen kimdir?

Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Prof dr Nur Sözen kimdir? Nur Sözen eşi kimdir? Şevki Sözen eşi Nur Sözen kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

1963 yılında doğan Şevki Sözen, eğitim hayatına Ataköy İlköğretim Okulu, Saint Benoit Fransız Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde başlamış ve bu okullardan mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu’nda çalışmış, İstanbul Adli Tıp Uzmanlığı Eğitimi almış, Rutgers Üniversitesi’nde Adli Tıp Doçentliği yapmış ve sonrasında Adli Tıp Profesörü unvanını kazanmıştır. 1987 yılında asistan olarak meslek hayatına adım atan Prof. Dr. Şevki Sözen, 1990-1991 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Patoloji Anabilim Dalı’nda Yedek Subay olarak askerlik görevini yerine getirmiştir.

Daha sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde adli tıp uzmanı, adli tıp doçenti ve adli tıp profesörü olarak görev yapmıştır. 2001-2003 yılları arasında Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 2. İhtisas Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Günümüzde İstanbul Tıp Fakültesi’nde çalışmalarına devam etmektedir.

Evli olan Prof. Dr. Şevki Sözen’in bir çocuğu bulunmaktadır. Fransızca ve İngilizce konusunda yüksek derecede bilgi sahibidir. Tiyatro ile ilgilenmenin yanı sıra aile içi şiddet, cinsel saldırılar ve çocuk istismarı konularında danışmanlık yapmaktadır.

Aslen Afganistan’ın Kabil şehrinde doğan Prof. Dr. Mehmet Şevki Sözen’in babası Prof. Dr. Hayri Sözen ise Makedonya’nın İştip kasabasında doğmuştur. Baba tarafından Makedonya kökenlidir.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Prof dr Nur Sözen kimdir? Nur Sözen eşi kimdir? Şevki Sözen eşi Nur Sözen kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Engin Arslan kimdir? Engin Arslan nereli? Engin Arslan kedi, ekşi? Engin Arslan Gönül Dağı?

Albayrak Holding şirketinde yazar yorumcudur. Yeni Şafak Spor Yazarı / Tvnet 4X4 Futbol ve Akşam Sporu yorumcusudur.

Gerek sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarından, gerek sosyal medya kullanıcılarının genel görüşlerinden, gerek sözlük yazarlarının genel kanısından gerekse de A Spor ekranlarında yaptığı konuşmalardan da anlaşılacağı üzere kendisi Beşiktaş taraftarıdır.

BJKTV’de sunucu ve muhabir olarak çalışmıştır.

TVNet’te spor yorumculuğu yapan Ergin Aslan, daha sonra A Spor’da spor yorumculuğu yapmaktadır.

Aynı zamanda Yenişafak gazetesinde de köşe yazarlığı yapan Ergin Aslan, özellikle A Spor ekranlarında tanınmıştır.