Prof dr Serap Helvacı kimdir? Marmara Üniversitesi eski dekanı Prof. Dr. Serap Helvacı hayatını kaybetti

10.04.2022
Prof dr Serap Helvacı kimdir? Marmara Üniversitesi eski dekanı Prof. Dr. Serap Helvacı hayatını kaybetti

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi eski dekanı Prof. Dr. Serap Helvacı, hayatını kaybetti.TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Prof. Helvacı’nın vefatıyla ilgili olarak yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi eski dekanı, uzun yıllar birlikte görev yaptığımız kıymetli hukukçu, değerli insan Prof. Dr. Serap Helvacı’nın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Hocamıza Allah’tan rahmet, kederli ailesine, dostlarına, öğrencilerine baş sağlığı diliyorum.Marmara Hukuk Derneği yayınladığı mesajda şu ifadeleri kullandı:Fakültemiz eski dekanı, Hukukçuların büyük hocası, Sayın hocamız Prof. Dr. Serap Helvacı‘yı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hukuk camiamızın başı sağolsun. Bizlere bırakmış olduğu bilim mirası yolumuzu her zaman aydınlatacak.

Galatasaray Kulübü eski yöneticilerinden Mehmet Helvacı’nın eşi olan Serap Helvacı’ya Burak Elmas, başsağlığı mesajı diledi.

Burak Elmas Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Kulübümüzün Divan üyesi, Sayın Mehmet Helvacı’nın çok kıymetli hayat arkadaşı, Türk Medeni Hukuku’nun duayen ismi Prof. Dr. Serap Helvacı’nın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet, kıymetli ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum.” ifadelerini kullandı..