Prof Esin Davutoğlu Şenol kimdir? Esin Davutoğlu Şenol kimdir kaç yaşında? Esin Davutoğlu Şenol’un eşi kimdir?

03.01.2023
Prof Esin Davutoğlu Şenol kimdir? Esin Davutoğlu Şenol kimdir kaç yaşında? Esin Davutoğlu Şenol’un eşi kimdir?

Esin Davutoğlu Ahmet Davutoğlu akraba mı? Prof Esin Davutoğlu Şenol kimdir? Esin Davutoğlu Şenol kimdir kaç yaşında? Esin Davutoğlu Şenol’un eşi kimdir? Esin Şenol kimdir? Esin Davutoğlu Şenol kimdir, nereli, kaç yaşında?

Prof. Dr. Esin Şenol veya tam adıyla Esin Davutoğlu Şenol biyografisi:

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, 23 Mart 1963 yılında Ankara’da dünyaya geldi.
Ankara’da ikamet eden Prof. Dr. Esin Şenol’un tamı adı ise Esin Davutoğlu Şenol’dur.

Ankara TED Koleji’nden 1981 yılında mezun oldu.

Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1987 yılında başarıyla tamamlayarak tıp unvanı almıştır.

İhtisasını ise, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayarak 1992 yılında Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı olmuştur.

1992 – 20113 Yılları arasın da Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev almış ayrıca bu fakültede ”Yrd. Doç Dr, Doç. Dr. ve Prof. Dr. Unvanlarını almıştır.

Mesleki gelişim adına bir çok kurs ve eğitim sertifika programını başarıyla tamamlayan Prof. Dr. Esin ŞENOL, mesleki çalışmalarına Ankara’da bulunan özel muayenehanesi’nde devam etmektedir.

Esin Davutoğlu Şenol ile Ahmet Davutoğlu’nun bir akrabalığı yoktur. Esin hanım aslen Ankaralı’dır. Ahmet Davutoğlu ise aslen Konyalı’dır.

Esin Davutoğlu Ahmet Davutoğlu akraba mı? Prof Esin Davutoğlu Şenol kimdir? Esin Davutoğlu Şenol kimdir kaç yaşında? Esin Davutoğlu Şenol’un eşi kimdir?

Prof.Dr. Esin Şenol 23 Mart 1963 yılında dünyaya geldi.

Ankara’da doğan Esin Şenol lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra, 1987 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra mezun olduğu okulda araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak ihtisasa başlayan Şenol, 1992 yılında ihtisasını tamamladıktan sonra uzman olarak göreve başladı.

Esin Şenol, 1995 yılında Yardımcı Doçent, 1996 yılında Doçent, 2003 yılında da Profesör ünvanlarını aldı. 2009-2013 yılları arasında Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı.

1999 yılında Tufts University, New England Medical Center, Boston/MA’da Kemik İliği Transplantasyon Ünitesinde Research Fellow (Araştırma Asistanı)olarak çalıştı.

G.Ü.T.F ilgili birimlerde kanser hastalarının infeksiyon izleminde konsultan olarak görev yapmış olup halen bu konuda araştırmalarını ve eğitim çalışmalarını sürdürüyor.

Esin Şenol, ayrıca bağışıklama ve özellikle erişkin aşılaması ile ilgili çalışmalar yürütmekte olup, Gazi Üniversitesi, Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji AD bünyesinde “Erişkin Aşı” merkezi kurdu.

2013 yılında KLİMİK derneği alt grubu olarak Erişkin Bağışıklama Çalışma Grubu (EBÇG) kurmuş ve halen başkanlığını yürütmektedir. EBÇG olarak, 2013 , 2014 ,2015 ve 2017 yılında Eskişehir, İstanbul, İzmir ve İstanbul’da toplam 4 adet Erişkin Bağışıklama Sempozyumu düzenlemiş ve yürüttü.

Prof.Dr. Esin Şenol kendi yaşamı hakkında şunları söylemişti: Üzerime hekim önlüğünü giydiğim, 20’li yaşlarımdan sonra benim de kim olduğum hakkında çok fikrim yoktu doğrusu. O beyaz gömlek yalnızca bir mesleki giysi değil, aynı zamanda tuhaf bir kimlik algısıdır çünkü. Gecenizi, gündüzünüzü, düşüncelerinizi, hayallerinizi alır sizden, alır ki iyi hekim olasınız. Sizi erkenden büyütür hatta ölümsüzlüğe aldırmayan yanınızı yaşlandırır. .