Ramazan Aybek kimdir? Ramazan Aybek hangi otelin sahibi, Manavgat, Antalya

26.07.2022
Ramazan Aybek kimdir? Ramazan Aybek hangi otelin sahibi, Manavgat, Antalya

Ramazan aybek kimdir? Ramazan aybek hangi otelin sahibi, Manavgat?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bir otel sahibi ve otelde misafir olarak bulunan yabancı uyruklu kişiler arasında yaşanan kavga karakola taşındı. Kavgada sandalyeler ve tekmeler havada uçuştu.Antalya’daki kavga, Çenger Mahallesi’nde bulunan 5 yıldızlı bir otelde meydana geldi. İddiaya göre otele giriş yaptıklarından beri havuz veya denize girmek yerine sürekli telefonla çekim yapan 4’er kişilik ailelerden oluşan 60 kişilik yabancı uyruklu grup, otel sahibi ile tartışma yaşadı. Otelin restoranında yaşanan tartışmada dillerini bilmediği misafirlerin tehditkâr tavırlar sergilediğini iddia eden otelin sahibi ve yönetim kurulu başkanı Ramazan Aybek, söz konusu misafirlerin restoranı birbirine katmasının ardından Çenger Jandarma Karakoluna başvurdu.

Taraflar birbirinden şikâyetçi olurken, kavgaya karışan ailelerden bir üye daha sonra gelip Aybek’in 7 bin euro vermesi halinde şikâyetinden vazgeçeceğini söyledi. Aybek ise parayı reddettiğini ve yaşadıkları tartışmalardan ötürü misafir kaybederek mağdur tarafın kendileri olduğunu söyledi.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bir otel sahibi ve otelde misafir olarak bulunan yabancı uyruklu kişiler arasında yaşanan kavga karakola taşındı. Kavgada sandalyeler ve tekmeler havada uçuştu.Antalya’daki kavga, Çenger Mahallesi’nde bulunan 5 yıldızlı bir otelde meydana geldi. İddiaya göre otele giriş yaptıklarından beri havuz veya denize girmek yerine sürekli telefonla çekim yapan 4’er kişilik ailelerden oluşan 60 kişilik yabancı uyruklu grup, otel sahibi ile tartışma yaşadı. Otelin restoranında yaşanan tartışmada dillerini bilmediği misafirlerin tehditkâr tavırlar sergilediğini iddia eden otelin sahibi ve yönetim kurulu başkanı Ramazan Aybek, söz konusu misafirlerin restoranı birbirine katmasının ardından Çenger Jandarma Karakoluna başvurdu.Taraflar birbirinden şikâyetçi olurken, kavgaya karışan ailelerden bir üye daha sonra gelip Aybek’in 7 bin euro vermesi halinde şikâyetinden vazgeçeceğini söyledi. Aybek ise parayı reddettiğini ve yaşadıkları tartışmalardan ötürü misafir kaybederek mağdur tarafın kendileri olduğunu öne sürdü.“15-20 KİŞİLİK BİR GRUP ÜZERİME YÜRÜDÜ”Olayı anlatan otel sahibi ve yönetim kurulu başkanı Ramazan Aybek, grubun bir tur acentesi aracılığıyla otellerine geldiğini belirtti. Şahısların otele geldiğinden beri normal olmayan davranışlar sergilediğini öne süren Aybek, “Otelimize 13 Temmuz itibariyle Almanya’daki tur acentesi aracılığıyla 15 oda için 4’er kişiden oluşan 15 aile, yani yaklaşık 60 kişilik yabancı uyruklu, ancak Alman olmayan bir grup geldi. Bu grupta bulunan şahıslar ilk günden itibaren tatil amaçlı gelmediklerini çıkardıkları sorunlarla ortaya koydular. Hiç denize ve havuza girmeyen grup üyeleri sürekli ellerinde telefonlarla resepsiyonda, restoranda, barda sürekli çekim yapıp durdular. Olaydan birkaç gün önce yine resepsiyonda tartışma yaşamış olduğumuz aileden bir kadın, eliyle işaret ederek şahsıma karşı tehditkâr harekette bulundu ama ben çalışanlarıma, acenteyle sürekli çalışmış olduğumuz ve saygımızdan dolayı hep alttan almalarını söyledim. Olay günü sabah 10.00 sıralarında bu gruptan iki kadın ellerinde kâsede yulaf gevreği ile restoranda yanıma geldi. Ben onların dilini bilmiyorum, bir şeyler söyleyip sanki kâseyi ağzıma sokacak gibi uzatıp durdular ben de elimle uzaklaşmaları için ittim. Bu sırada sanki daha önceden programlanmış gibi en az 15-20 kişilik bir grup üzerime yürüdü. Tabakları, tezgâhtaki yemekleri yerlere atmaya başladılar. Restoranda çalışanlar da bu duruma müdahale etti, kavgaya varan bir arbede yaşandı. Daha sonra iş karakola yansıdı. Çenger Jandarma Karakoluna giderek 4 kişilik bir aile şikâyette bulunurken, olaya karışanların gerisi bu aşamaya müdahil olmadılar. Biz de kendilerinden, işletmemize vermiş oldukları zarardan dolayı şikâyetçi olduk” dedi.