Reckol kimdir? Reckol Kaç Yaşında? Reckol boyu Kaç cm? Reckol gerçek adı ne? Recep Eker Kimdir, Kaç Yaşında?

02.01.2023
Reckol kimdir? Reckol Kaç Yaşında? Reckol boyu Kaç cm? Reckol gerçek adı ne? Recep Eker Kimdir, Kaç Yaşında?

Recep Eker Reckol Kaç Yaşında? Reckol kimdir? Reckol Kaç Yaşında? Reckol boyu Kaç cm? Reckol gerçek adı ne? Recep Eker Kimdir, Kaç Yaşında?

Rapçi Reckol rap sanatçısı ve müzisyendir. Rapçi Reckol’un gerçek adı Recep Eker’dir. 2 kardeşlerdir.

@reckol17yen kullanıcı adı ile instagramda bulunur.

Rapçi Reckol 2022 yılı itibari ile 22 yaşındadır.

Rapçi Reckol aslen Bursalı’dır.

Rapçi Reckol aslen Bursalı’dır.

Reckol’un bir anlamı olmadığını söylemiştir. Küçüklüğünden itibaren kendisine Reckol denildiğini söylemiştir.

Başarılı ikiliden olan Reckol, sonrasında kendi solo parçasını çıkardı. DMC etiketiyle hayranlarına sunulan ‘Sharingan’ isimli parça ile Reckol kendisini tek olarak da güçlendirmeye başladı. ‘Glock Remix’ adlı eserde ise Cakal ve Reckol’un yanı sıra 6 farklı şarkıcının da oldu.

Recep Eker (Reckol) Kimdir?

Recep Eker 15 Aralık 2000 tarihinde Bursa ilinin Nilüfer ilçesinde dünyaya gelmiştir. Nilüfer ilçesinin Özlüce mahallesinde çocukluğunu geçirmiştir. Ailesi hakkında pek bir bilgiye rastlanamayan Reckol, iki kardeştir.

Recep Eker, ilkokul eğitimini Nilüfer Belediyesi Özlüce İlkokulunda tamamlamıştır. İlkokuldan sonra ortaokul eğitimini de tamamlayan Reckol, lise de Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Üniversite eğitimi olmayan Recep Eker’e, lise arkadaşları Reckol lakabını takmıştır.

Lise eğitiminden sonra İstanbul’a taşınmıştır. İstanbul’da çeşitli işlerde çalışmıştır. Çalışırken arkadaş ortamı sayesinde stüdyolara girmeye başlamıştır. Stüdyolarda Emirhan Çakal (Çakal) ile tanışmıştır. Emirhan Çakal’ın da kendisi gibi müzikle ilgili hiç bilgisi yoktur. Şuan onlara ait olan bilgileri stüdyoda öğrenmişlerdir.

Stüdyoya gidip gelerek müzikle ilgili bilgi sahibi olan Reckol, Berk Erdemanar ile birlikte Trankobuskas adlı şarkıyı çıkarmıştır. Şarkı yaklaşık olarak 1 sene önce piyasaya sunulmuştur.

Şuanda 12 milyon izlenmesi bulunuyor. Sonrasında Çakal ile birlikte Glock şarkısını çıkarmışlardır. Bu şarkı ile birlikte Çakal’da Reckol’de tanınır hale gelmiştir. Youtube platofrmunda 16 milyon izlenmeye ulaşmıştır. Yine Çakal ile birlikte Perros Blancos Freestyle çıkarmıştır. Bu da 23 milyon izlenmeye ulaşmıştır.

Reckol’ün tek başına yer aldığı ilk şarkı ise Sharingan isimli şarkıdır. Şarkı 1,5 milyon izlenme ile iyi bir yere gelmiştir. Çakal, Reckol ,Yung Ouzo, Tempz72 ve J2Lasteu , Glock 2.0 şarkısını çıkarmıştır. Bu şarkı da 1,5 milyon izlenmeye ulaşmıştır.

Reckol’ü en tanınır hale getiren şarkısı ise İstediğim Olucak şarkısıdır. Şarkı 4 Haziran 2021 tarihinde yayımlanmıştır. O zamandan bugüne ise 16 milyon izlenmeye ulaşmıştır. Bu şarkıdan sonra Kuty, Reckol ve Çakal birlikte Rarı şarkısını çıkarmıştır. Bu şarkıda 9,8 milyon izlenmeye ulaşmıştır.

Reckol’ün ilk albümü ise ”Özlüce Trap Boys Albüm”dür. 13 Ağustos 2021 tarihinde çıkmıştır. Albüm içerisinde 5 şarkı bulunmaktadır. Reckol ve Ege Boran- Hamle, ikinci şarkı Reckol ve Çakal–FIJI, üçüncü şarkı Reckol– High, dördüncü şarkı Reckol, Kuty, Çakal ve Ego Bora‘nın Minatoxkushina şarkısı, beşinci şarkı ise Reckol ve Kuty– Diamond şarkısıdır.

Albümden sonra ise 11 Şubat 2022 tarihinde Çakal ile birlikte Benimle Gel şarkısını çıkarmıştır. Son olarak ise 4 Mayıs 2022 tarihinde ise Reckol, Çakal ve Keişan ile birlikte Altıpatlar şarkısını çıkarmıştır.

Reckol sürekli olarak konserlerde olup, magazin ile ilgisi genelde bulunmuyor. Özel hayatı ile ilgili de bilgileri genelde gizlemeyi tercih ediyor.

Çıkardığı Şarkılar

Reckol & Berk Erdemanar- Trankobuskas (8 Ocak 2021)
Reckol & Çakal- Glock (15 Ocak 2021)
Reckol & Çakal- Perros Blancos Freestyle (2 Nisan 2021)
Reckol- Sharingan (23 Nisan 2021)
Çakal & Reckol & Yung Ouzo & Tempz72 & J2Lasteu -Glock 2.0 (14 Mayıs 2021)
Reckol- İstediğim Olucak (4 Haziran 2021)
Kuty & Reckol& Çakal- Rari (11 Haziran 2021)
Reckol & Kendo & Ozorginal – Lolita (23 Temmuz 2021)
Reckol & Çakal- Benimle Gel (11 Şubat 2022)
Reckol & Çakal & Keişan- Altıpatlar (4 Mayıs 2022)

Albümleri

Özlüce Trap Boys Albüm
Reckol ve Ege Boran- Hamle
Reckol ve Çakal- FIJI
Reckol- High
Reckol & Kuty & Ege Boran & Çakal -Minatoxkushina
Reckol & Kuty – Diamond