Refika Birgül Kimdir? Nereli, Kaç yaşında? Refika Birgül Eşi Kimdir?

17.01.2023
Refika Birgül Kimdir? Nereli, Kaç yaşında? Refika Birgül Eşi Kimdir?

Refika Birgül Kimdir? Nereli, Kaç yaşında? Refika Birgül Eşi Kimdir?

Refika Birgül, 19 Mayıs 1980’de İstanbul’da dünyaya geldi. Annesi Kıbrıslı, babası Nevşehir’lli olan Birgül, doktor bir ailenin çocuğu olarak doğdu. İlköğrenimine Yeşilköy’de bulunan Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu’nda devam eden Birgül, lise eğitimini Robert Koleji’nde tamamladı. Lise yıllarında siyah beyaz fotoğrafçılığa merak salan Refika Birgül, matematik ve fiziği birleştirerek bir dans projesi hazırladı. Birgül, lisans eğitimini Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. Daha sonra Londra,ya giden Birgül, da London Business School’da liderlik eğitimi aldı.

Refika Birgül’ün eşi hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır ve şu anda Refika Birgül evli değildir. Refika Birgül Boğa burcu olarak bilinmektedir. Yükseleni ise yengeçtir. Ünlü isim duygusal olduğunu ve hemen ağlayabildiğini dile getirmiştir.

Refika Birgül Babası Kimdir?

1973 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden derece ile mezun olan Dr. Doğan Birgül, 1973-1978 tarihleri arasında aynı fakültenin iç hastalıkları kliniği ‘inde uzmanlık eğitimini tamamladığı bilinmektedir. 1978 tarihine ilk özel hekimlik yapmak üzere ilk muayenehanesini açan ünlü isim Dr. Birgül, 1980’de ilk, 1982’de ikinci Polikliniğini açmıştır. Refika Birgül’ün babasıdır.

Refika Birgül Eski Eşi Kimdir?

Ünlü şefin eski eşi hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Muhteşem hamur işi tarifleri, pratik yemek tarifleri ile oldukça başarılı bir çizgide ilerlediği söylenebilir.  Hatta aşçılık serüveninde yemek tariflerini okuyamadığı için tüm yemeklerde kendi yorumunu katarak yaratıcı yemek tarifleri konusunda da ustalaştığını ifade ettiği bilinmektedir. Refika yemek okulu ile yemek yaparken sevgisini katacak herkese yeni fırsatlar sunduğu biliniyor.

2013 yılında kurduğu Refikadan markası ile internet üzerinden el emeği ürünlerin satışını yapmaya başlamış olduğu bilinmektedir. Hala da Refikanın Atölyesi’nde cumartesi günleri özel yazıları Hürriyet Gazetesi’nde kalem alıyor.

Refika Birgül Annesi Kimdir?

İsmet Birgül Refika’nın annesidir. İsmet Birgül, 16 Mart 1950 tarihinde Lefkoşa’da doğmuştur. Öğretmen bir anne ile esnaf bir babanın üç çocuğundan en küçüğü olduğu bilinmektedir.

Refika Birgül Aslen Nereli?

Yaşamı Anne tarafından Kıbrıs, baba tarafından Nevşehirli olan Refika; aile fertlerinin doktor olduğu bir ailede büyüdüğü biliniyor. İlkokulu Yeşilköy’de Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulunda, liseyi Robert Kolejinde bitirmiştir.

Refika Birgül Türk Şef Aşçı, Yazar, Psikolog ve aynı zamanda TV programı sunucusu olarak bilinmektedir. Lise yıllarında siyah beyaz fotoğrafçılığa merak salan ünlü isim Refika Birgül, matematik ve fiziği birleştirerek bir dans projesi hazırlamıştır. Birgül, lisans eğitimini Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladığı bilinmektedir. Daha sonra Londra’ya giden Birgül  London Business School’da liderlik eğitimi aldığı bilinmektedir.

Refika Birgül Kaç Yaşında?

Asıl mesleği psikologluk olarak bilinen Refika Birgül, Akdeniz mutfağı kültürünü Kıbrıslı annesinden, teyze ve dayılarından; İç Anadolu mutfağı kültürünü ise Nevşehirli babasından, dede, hala ve yengelerinden öğrendiği bilinmektedir. Akrabalarını görmek için gittiği Londra’da damak zevki iyice gelişmiştir.

2022 yılı itibariyle ünlü isim 42 yaşındadır.

Refika Birgül Kitapları Nelerdir?

Ünlü ismin toplam dört tane kitabı bulunmaktadır.

·        Narlı Tarifler & Refika’nın Mutfağında Pişen Kitaplar

Refika “Pazardan aldım bir tane, eve geldim bin tane” tekerlemesiyle mutfağa girdi ve nar’la birbirinden değişik ve nefis lezzetler keşfetmiştir.

·        Refika’nın Mutfağı- Cooking New Istanbul Style

·        Refika’dan Hızlı Tarifler

·        Düdüklü’nin Sihirleri

 Bu kitapların ücretleri ise 65 ile 214 TL arasındadır.

Refika Birgül Kaç Kilo?

Refika Birgül 1,70 boyunda 85 kilo ağırlığında olduğu bilinmektedir. Kanalında birlikte zayıflayalım isimli içerikler çektiği bilinmektedir. Sağlıklı yemek menü tarifleri vermekte olduğu bilinmektedir. 

You cannot copy content of this page