Sam Childers kimdir? Who is Same Childers? Sam Childers new wife?

19.07.2022
Sam Childers kimdir? Who is Same Childers? Sam Childers new wife?

Sam Childers kimdir? Who is Same Childers? Sam Childers new wife?

Sam Childers (d. 1963, Grand Forks, Kuzey Dakota) Amerikalı savaş karşıtı. Lynn Childers’le evli olan Sam’in, bir kız, bir de erkek çocuğu olmuş, fakat erkek çocuğu ölmüştür. Another Man’s War (Diğer Adamın Savaşı) adındaki kitabın yazarıdır.

Sam Childers kimdir? Who is Same Childers? Sam Childers new wife?

Sam Childers ilk meslek olarak demir işçiliği ve askerlik yaptı. Uyuşturucu ve alkol bağımlısı olan Childers ve bir motorgiblet çetesine katıldı. işlediği bir suçtan dolayı hapse girip çıktıktan sonra, kiliseye gitmeye başlayan karısıyla bir gün o da beraberinde giderek vaftiz oldu. Bu dönemin bir inşaat şirketi kurdu. Bir iş için Afrika’ya giden Childers, oradaki savaş ve yetim kalan çocuklardan çok etkilendi. ABD’ye döndükten sonra, Afrika’ya tekrar gitti. Sudan Halk Kurtuluş Ordusu (SPLA)’na yardım edip teçhizat sağladı; Tanrının Diriliş Ordusu (LRA) adındaki Joeseph Kony komutası altındaki gerilla ordusuna karşı savaştı.
Childers’ın yaptırdığı yetimhanede halen 300 civarında öksüz çocuk yaşamaktadır. Sam Childers’in Afrika’ın yanında, ABD’de bir kilise yaptırmıştır. Another Man’s War (Diğer Adamın Savaşı) adında bir kitap yazan Childers’in hayatı Machine Gun Preacher adlı sinema filmine konu olmuştur.

Paige Childers, Sam Childers’ın eşi Lynn Childers . olan ‘ Makineli Tüfek Preacher ‘ filmi, Paige’in babasının Hristiyanlığa geçmesinden önce doğduğunu öne sürüyor.

ile konuşurken Urban Faith’in muhabiri Christine A. Scheller Sam Childers’ın kızı Paige Childers, babasının Hıristiyanlığı kabul etmesinden kısa bir süre sonra geldiğini söyledi. Ailesi karşıladı , birkaç yıllık deneme ve tüp bebek tedavisinden sonra 1989’da onu Ancak Paige’in annesi hamile kaldıktan sonra babası Sam, Tanrı’ya döndü ve bir vaiz oldu.

Üstelik Paige, Sam’in bu dünyaya kabul ettiği tek çocuk değil. Aşırı dozda eroinden ölen bir erkek kardeşi vardı, 20’li yaşlarının büyük bölümünde babasının hayatını ele geçiren uyuşturucunun aynısı. Ancak Paige’in erkek kardeşi, babası gibi bir uyuşturucu bağımlısı değildi.

error: Content is protected !!