Sami Selçuk kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Sami Selçuk eşi kimdir?

09.11.2023
Sami Selçuk kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Sami Selçuk eşi kimdir?

Sami Selçuk kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Sami Selçuk eşi kimdir? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Sami Selçuk kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Sami Selçuk eşi kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Sami Selçuk, 1937 yılında Konya’da dünyaya geldi. 86 yaşındadır. Konya Lisesi’nde eğitimini bitirdikten sonra 1959 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanmış ve buradan mezun olmuştur. Mesleki hayatına ilk olarak Ankara yargıç adayı olarak başlamıştır. Ardından Sütçüler, Akşehir, Yenice ve 1972’den sonra Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı’nda görev almıştır. 21 Eylül 1982 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilmiştir. Lisansını tamamladığı üniversitede doktorasını da yapmış,1986 yılında Doçent olmuştur.

Sami Selçuk, ayrıca yerli ve yabancı birçok önemli dergide denemeler yayımlamıştır. Yargıtay Büyük Genel Kurulunca 7 Temmuz 1999 tarihinde Yargıtay Birinci Başkanlığına seçilmiştir. 15 Haziran 2002’de emekli olmuştur.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Sami Selçuk kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Sami Selçuk eşi kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.