Sasa Serap kimdir? Sasa Serap Nereli, kaç yaşında? Serap Ekinci kimdir?

23.07.2022
Sasa Serap kimdir? Sasa Serap Nereli, kaç yaşında? Serap Ekinci kimdir?

Sasa Serap kimdir? Sasa Serap Nereli? Sasa Serap kaç yaşında? Serap Ekinci kimdir? Serap Ekinci nereli? Serap Ekinci kaç yaşında?

Sasa Serap Tam Adı: Serap Ekinci

Sasa Serap Diyarbakırlı memur bir baba ve öğretmen bir annenin çocuğudur.Sasa Kelimesinin Anlamı: Sasa Sümerce “ilkbahar çimenlerinin sesi” demektir.Sasa Serap Gaziantep Üniversitesi’nde Ses Eğitimi bölümünde Eğitim Almıştır.Sasa Serap Müzik Öğretmenidir.Sasa Serap Cem TV’de Yayınlanan Ehl-i Dem Programına Konuk Sanatçı Olarak Katılmıştır.

1989 yılının Eylül ayında dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen Diyarbakır’lıdır, öğretmen bir anne ve memur bir babanın evladıdır. Gaziantep Üniversitesi’nde Ses Eğitimi Bölümü’nde okumuştur. Uzun bir süre öğretmenlik yapan Serap Ekinci, müzik dünyasında Sasa Serap ismini kullanmaktadır. Anlamı ise Sasa’nın Sümerce İlkbahar Çimenlerinin Sesi ‘dir. Aynı zamanda Gılgamış Destanı’nda geçen bir kadının da ismidir. Lise döneminde okuduğu bu kitap dan çok etkilenmiş, ilerde şarkı söylersem bu ismi kullanacağım demiştir kendisine.

Lise yıllarında TRT GAP Diyarbakır Radyosu Gençlik Korosunun açtığı sınavı kazanmış ve profesyonel müzik kariyerine adım atmıştır. Ardından konservatuar eğitimi almış ve Diyarbakır’ın Çınar İlçesi’ne atanmıştır. Çınar İlçesi’nde öğretmenlik süreci başlamış 15 Temmuz’un ardından OHAL Kanun Hükümde Kararnameleri (KHK) ile ihraç edilen binlerce Eğitim Sen üyesi öğretmenden birisi olmuştur. Ünlü sanatçı Paul Dwyer ile Maden Dağı’nı seslendirmiştir.

Tekrar mesleğine dönmek istediğini belirten Sasa Serap başarılı müzik kariyerinide sürdürmektedir. Başka dillerde şarkılar söyletmek, öğretmek, müzik bunun için en güzel araç demiştir. Ayrıca siyaset ile de ilgili şu açıklamalar da bulunmuştur. “Müzisyenlerin politikayla işi olmaz” gibi sözler söylüyorlar. İnsansak ve yaşıyorsak politikanın dışında yer alamayız.” açıklamasında bulunmuştur.

KHK ile ihraç olan Serap Ekinci öğretmenliğinin 5. yılında iken bu meslekten ihraç edilmiştir. İhraç edildikten sonra müzik kariyerine daha fazla ağırlık vermiş, müzik, dayanışma ve mücadele ile daha da çok güçlendiğini dile getirmiştir. sasaofficial isminde bir youtube kanalı bulunmaktadır.

Abone sayısı 86,8 B. Ayrıca @sasaserapofficial olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 98,6bin civarındadır.