Seferihisar Polis Kampı Bilgi, Seferihisar Polis Moral Eğitim Merkezi Rezervasyon

22.05.2022
Seferihisar Polis Kampı Bilgi, Seferihisar Polis Moral Eğitim Merkezi Rezervasyon

Türkiye’nin birçok noktasında bulunan polis kampları ile tatillerini değerlendirmek isteyen Emniyet personelleri, bu kamplara nasıl ve nerelerden başvuru yapıldığını araştırıyor. Peki, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı olan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından koordine edilen polis kampları nerelerde ve başvurular nasıl yapılır?

Yılın belirli dönemlerinde hizmet veren polis kamplarında başvurular, kampların resmi internet sayfaları ya da iletişim adresleri üzerinden yapılabiliyor. Ayrıca, polis kamplarından faydalanmak isteyen personeller, müdürlüğün yayımladığı dönemlerden birisini seçerek fiyatın yüzde 20’si kadar avans yatırması gerekiyor. İşte, polis kamplarına başvuru ve kampların nerede olduğuna dair bazı bilgiler

POLİS KAMPLARI NERELERDE?

Aydın–Didim Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlüğü

Balıkesir-Ayvalık Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlüğü
İzmir-Urla Eğitim Ve Dinlenme Tesisi
Adana–Yumurtalık Eğitim Ve Dinlenme Tesisi
Aydın-Didim Eğitim Ve Dinlenme Tesisi
Antalya-Lara Eğitim Ve Dinlenme Tesisi
Tekirdağ-Kumbağ Eğitim Ve Dinlenme Tesisi
Elazığ Sivrice Eğitim Ve Dinlenme Tesisi

KAMP BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? FİYATLAR NE KADAR?

Kampa katılmak isteyen personeller aşağıda yer alan linkteki kamp müracaat formunu dolduracak.

Kampa katılacaklar yanlarında sosyal tesislere giriş kartlarını ve kimliklerini bulunduracaklardır.

Kampa katılacak olan kamu personeli ile alt ve üst soylarının, günlük görev belgesi, izinde ise senelik izin belgesi, geçici görevli ise geçici görev belgesi, ataması olan personelin ise atama belgesini ibraz etmeleri durumunda sosyal tesislerden faydalandırılacaktır.

Antalya Lara Eğitim ve Dinlenme Tesisi’nde kamp dönem tarihlerinde oda çıkış saati 11.00 dır.

Diğer kamplara giriş işlemleri saat 12.00 da başlar ve çıkış günü saat 12.00 da sona erer.

Kamp başlangıcında sadece akşam yemeği, çıkış günü ise sadece kahvaltı verilecektir.

Kamp dönemleri için tespit edilen tarifenin % 20’si kamp dönemi kendisine bildirildiği tarihte avans olarak tesisin hesabına yatırılarak dekontun bir sureti başvuru yapılan tesise gönderilecektir. Mazereti nedeniyle kampa katılamayacak olanlar kendilerine tahsis edilen
kamp döneminden bir hafta öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunabilecektir. Geçerli mazereti olmaksızın bu süreden sonra iptal talebinde bulunanlara her gün için % 5 oranında kesinti yapılmak suretiyle avanslar iade edilecektir. Kamp döneminin başlamasına
kadar vazgeçtiklerini bildirmeyenlerin avansları iade edilmeyerek tesise gelir olarak kaydedilecektir.

Yarım pansiyon kamp hizmeti uygulaması olan tesislerde, ücretsiz konaklama imkanı bulunanların yemek ücreti ile refakatte yararlanacakların yemek + yatak ücretinin % 20’si kamp dönemi kendisine bildirildiği tarihte avans olarak tesisin hesabına yatırılarak, dekontun bir sureti başvuru yapılan tesise gönderilecektir.

Kamp ücreti avansı olarak yatırılan miktardan geriye kalan kısım, tesise girişte peşin veya kredi kartı ile tahsil edilir. Kamp süresi içerisinde yapılacak diğer tüm ödemeler peşin para veya kredi kartı ile yapılır.

Yarım pansiyon uygulaması olmayan tesislerde, en az 24 saat önceden yetkililere yemek talep edilmediği bildirilmesi halinde yemek ücreti alınmaz.

Engelli bireyi bulunan Emniyet Teşkilatı mensubunun rahatsızlıkla ilgili Sağlık Kurulu Raporunu getirmesi gerekmektedir.

Kamp dönemlerinde misafirlerin dönem süresinin bitiminden önce kampı sonlandırılması durumunda ücret iadesi yapılmayacaktır. Ancak Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 18/09/2013 tarih ve 99016 sayılı yazısına istinaden hastalık, tayin ve eğitim gibi önceden öngörülmeyen acil ve zorunlu sebeplerle tesisten ayrılmak zorunda kalanlar geçerli mazeretlerini belgelemeleri halinde ücret iadesi yapılabilecektir.

Seferihisar Polis Kampı, Seferihisar Polis Moral Eğitim Merkezi

Seferihisar ilçesi Payamlı Mahallesi 1337 Ada 1343 Parsel sayılı 35 dönümlük arazi üzerinde kurulan Emniyet Genel Müdürlüğü İzmir Polis Moral eğitim Merkez Müdürlüğüne bağlı tesisimiz 2022 yılı yaz sezonu kamp dönemi içerisinde  1+0, 1+1 ve 3+1’ den oluşan toplam 172 aprt odası ile yaklaşık 550-600 kişi kapasiteli içerisinde Restoran, Anfitiyatro, Olimpik Yüzme Havuzu, Kum Plajı, Market, Kum Voleybol Sahası ve 2 adet Kafeteryası ile hizmet verilmesi planlanmaktadır.

http://www.izmirpmem.pol.tr/seferihisar-hizmet-binasi adresinden rezervasyon bilgisi alabilirsiniz.