Şehit Enes Gazi Özdemir kimdir? Nereli, kaç yaşında? Evli mi?

17.08.2022
Şehit Enes Gazi Özdemir kimdir? Nereli, kaç yaşında? Evli mi?

Şehit Enes Gazi Özdemir kimdir? Nereli, kaç yaşında? Evli mi?

Şanlıurfa Birecik’te BTÖ mensuplarınca düzenlenen havan atışı sonucu şehit olan Enes Gazi Özdemir, vatandaş tarafından merak edildi. Peki, Şehit Enes Gazi Özdemir kimdir? Nereli, kaç yaşında? Evli mi?Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından paylaşılan duyuruda “Kahraman silah arkadaşımız, 17 Ağustos 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensuplan adina Allahtan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.” ifadeleri yer aldı.

Şehit Enes Gazi Özdemir’in sosyal medyada şehit haberlerine isyan ettiği bir paylaşımı yürekleri dağladı. İşte o paylaşım;”24 Şehit daha 24 çift göz daha kapandı hayata..24 ananın daha hıçkırıkları karıştı toprağa..24 baba daha ağladı evladının musalla taşı etrafında..Allah’ın gazabı üzerinize olur inşallah”

Enes Gazi Özdemir, 2000 yılında Yozgat’ın Sorgun ilçesinde dünyaya geldi. 22 yaşında olan Özdemir’in bekar olduğu biliniyor. Şehidimiz hakkında yeterli biyografiye ulaşılamamaktadır.Şehit Özdemir’in amcası Hamdi Özdemir’in de 10 yıl önce şehit olduğu öğrenildi. Şehit Özdemir’in cenazesi, ikindi namazı sonrasında kılınacak cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığında toprağa verilecek. Öte yandan Özdemir’in iki kardeşinin de sözleşmeli er olarak görev yaptığı öğrenildi.