Selin Sezgin kimdir, nereli? Selin Sezgin kaç yaşında? Sevgilisi?

08.08.2022
Selin Sezgin kimdir, nereli? Selin Sezgin kaç yaşında? Sevgilisi?

Selin Sezgin kimdir, nereli? Selin Sezgin kaç yaşında? Sevgilisi?

Selin Sezgin 20 Haziran 1990 tarihinde Ankara’nın Altındağ ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Aydınlıdır ancak hayatının büyük bir bölümünü İstanbul’da geçirmiştir.

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Ve Cam Tasarımı bölümünde eğitim gören Selin Sezgin, Ümit Çırak’tan oyunculuk eğitimi almıştır.
Garanti, Dove ve Turkcell gibi markaların reklam yüzü olmuştur.

İlk kamera önü oyunculuğu deneyimini ‘Zeytinyağlı Yiyemem Aman’ isimli televizyon filminde 2014 yılında Emine rolü ile yaşamıştır.

2014 yılından 2019 yılına kadar yer aldığı, Kanal 7 televizyon kanalında günlük olarak yayınlanan, ‘Elif’ dizisindeki ‘Melek Anne’ rolü ile dünya çapında tanınan bir oyuncu haline gelmiştir.

2019’da Hayatta Olmaz sinema filminde rol almıştır.

2020’de Bay Yanlış dizisinde Seda karakterine hayat vermiştir.

2022’de Anka-Karabağ Operasyonu filminde Sahra rolü ile yer almıştır.

Günümüzde TV8 televizyon kanalında günlük olarak yayınlanmakta olan Canım Annem dizisinde başrolde Nazlı(Cemre) karakterini canlandırıyor. Başarılı aktris Unıt Talent Management bünyesinde yeni projelerde yer almaya devam etmektedir.

Samet Övündü sevgilisidir. İkizler burcundandır. 1.68 m. boyundadır ve 52 kilodur. Estetik yaptırdığı iddia edilse de Cemre Melis Çınar ile yaptığı röportajda hiçbir estetiği olmadığını belirtmiştir. Kedileri vardır. Resimle ilgilenmekte ve resimler yapmaktadır. Hobi olarak müzikle de uğraşmaktadır.

Sosyal medyada adına açılmış çok sayıda fan sayfası bulunan Selin Sezgin’in bu yazının hazırlandığı sırada mavi tıklı Instagram hesabında 150 bin takipçisi bulunmaktadır.

Instagram adresi selinsezgiinn Twitter adresi selnsesgin