Selva Demiralp Kimdir? Nereli, Kaç Yaşında ? Selva Demiralp Evli Mi ?

11.02.2022
Selva Demiralp Kimdir? Nereli, Kaç Yaşında ? Selva Demiralp Evli Mi ?

Selva Demiralp İstanbulludur.

Selva Demiralp Twitterda @selvademiralp kullanıcı adı ile bulunur. Selva Demiralp instagramda hesabı görülememiştir.

Kendisi Koç Üniversitesi’nde akademisyendir. Kaliforniya Üniversitesinde yüksek lisans ve doktora eğitimi almıştır. Selva Demiralp 1973 yılında dünyaya geldi. Yani 47 yaşındadır.

Ulusal ve uluslar arası platformlarda başarıları dilden dile dolaşan Prof.

Ulusal ve uluslar arası platformlarda başarıları dilden dile dolaşan Prof. Dr. Selva Demiralp yurtiçi ve yurtdışındaki seçkin üniversitelerde direktör, danışman, konuşmacı, öğretim üyesi, ekonomi yorumcusu gibi farklı ve önemli alanlarda görev yaparak ismini kısa sürede duyurmayı başarmış önemli kişilerden biridir.

Avrupa Merkez Bankası Danışmanlığı, Koç Üniversitesi Yardımcı Doçent (2005-2008), Koç Üniversitesi Doçent (2008-2017), Koç Üniversitesi Profesör (2017’den beri devam ediyor), CNN ve Bloomberg kanallarının ekonomi yorumcusu görevlerini üstlenmiş ve bu görevlerini başarıyla tamamlamıştır.

Güncel ekonomi, dolar, enflasyon gibi konularda hemen her platformda yer alan Prof. Dr. Selva Demiralp Türkiye’nin sayılı ve kaliteli makro iktisatçılarının arasında yer alır.

Yıllar içinde Amerika, Avrupa ve Türkiye’nin merkez bankalarında diğer iktisatçılarla birlikte makro iktisat ve para politikaları çok ciddi çalışmaları yürütmüştür ve adını yazdırmıştır.

Makaleleri ile Türkiye’nin ekonomisi anlamında hangi sektörlerin birbirini etkilediğini ve değiştirdiğini yayınladığı makalelerde açıkça göstermiştir.

Başarılarından ötürü kendisi dünyanın dört bir yanında önemli kurum ve üniversitelerde konferanslara katılmakta, ders vermekte ve seminer düzenlenmektedir. Her seminerine ciddi katılım olması, fikirlerinin de önemine yönelik bir ipucu oluşturmaktadır.

Who is Selva Demiralp ?

Selva Demiralp is a Professor of Economics at Koç University and Director of the Koç University-TUSIAD Economic Research Forum. She was an economist at the Federal Reserve Board between 2000 and 2005, after which she joined the Economics department at Koc University.

From 2013 to 2019, she wrote weekly articles for Milliyet (one of the major Turkish newspapers). She currently writes for BBC Turkish News. Over the past decade, Demiralp had extensive interactions with several central banks, including the Federal Reserve, European Central Bank, and the Central Bank of Turkey.

She worked as a consultant for the ECB. Demiralp received highly competitive grants for her research on monetary policy including the European Commission’s International Outgoing Fellowship (IOF) as well as numerous grants from the Scientific and Technological Research Council of Turkey (TUBITAK). Demiralp’s research has been published in leading economic journals, including The Journal of Money, Credit, and Banking and The Journal of Economic Dynamics and Control. Her views on the Turkish economy appear in The Wall Street JournalThe New York TimesThe Financial TimesReuters, and The Associated Press.