Selva Eren Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?

27.12.2022
Selva Eren Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?

Selva Eren Kimdir, Nerelidir? Kaç yaşında?

Selva Eren, İstek Vakıf Okulları Semiha Şakir Özel Deneme Lisesinden mezun olduktan sonra 1996 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden 2000 yılında mezun oldu.

İstek Vakıf Okulları Semiha Şakir Özel Deneme Lisesinden mezun olduktan sonra 1996 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ne girerek 2000 yılında mezun oldu.

2001 ve 2003 yılları arasında San Diego State University’de yüksek lisans yaptı.

2003 ve 2008 yılları arasında kariyerine ilk olarak Türkiye’de yerleşik olan tekstil firmalarının ürünlerinin Amerika Birleşik Devletleri’nde toptan ve perakende olmak üzere dört farklı eyalette pazarlama faaliyetini üstlenerek başladı. Ardından Tüm Kuzey Amerika’da Türkiye’nin önde gelen markalarının resmi distribütörlüğünü üstlendi.

2003 ve 2004 yılları arasında Amerika’da Los Angeles, American Express şirketlerinde hesap denetmeni olarak görev alarak kariyerine devam etti.

2009 yılında sigorta sektörüne giriş yaptı.

2017 senesinde Temiz Enerji Ajansı’nın kurucu ortağı oldu ve yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Rönesans Reasürans ve Sigorta Brokerlik A.Ş şirketini kurdu. Şirketin sahibi ve yönetim kurulu başkanıdır.

Selva Eren, Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği Yönetim Kurulu üyesidir. San Diego State University – MBA (Pazarlama, Finans) İstanbul Üniversitesi – İktisat Fakültesi/ İktisat, İstanbul Üniversite mezunudur.

Türkçe ve İngilizce biliyor.

Selva Eren Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?