Selviye İnci Kimdir? Nereli? Selviye İnci kaç yaşında? İnstagram adresi

15.08.2022
Selviye İnci Kimdir? Nereli? Selviye İnci kaç yaşında? İnstagram adresi

Selviye İnci Kimdir? Nereli? Selviye İnci kaç yaşında? İnstagram adresi

İnstagram hesabında yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken Selviye İnci büyük beğeni topladı. Çok kısa bir zaman diliminde yaptığı paylaşımlar ve sempatik tavırlarıyla geniş bir hayran kitlesine sahip olan Selviye İnci’nin takipçi sayısı günden güne artmaya devam ediyor.

Selviye İnci’nin yer aldığı ilk proje Balkan Ninnisi olmuştur. Daha önce bir çok kez teklif alsa da Selviye İnci doğallığını hiç bir dizi ile bozmamıştır; ancak Balkan Ninnisi dizisinin ona katkı sağlayacağını ve yaptığı işe yakın olduğu için Selviye İnci Balkan Ninnisi dizisini seçmiştir.

elviye İnci Selviye İnci 14 Ocak 1983 İstanbul doğumludur.

1955’de Selviye İnci’nin anne ve babası Türkiye’ye göçmüştür.

Selviye İnci’nin babası Tetovalı annesi ise Kosovalı’dır.

39 yaşında olan Selviye İnci @selviye_inci/ kullanıcı adı ile İnstagram’da yaklaşık 500.000 takipçisi vardır.

Sosyal medya kullanıcıları tarafından hazırladığı skeçler çok sevilen Selviye İnci aynı zamanda farklı platformlarda da yüzbinlerce izlenmeye ulaşmıştır.

Selviye İnci 161 cm boyundadır. Selviye İnci yaklaşık 63 kg ağırlığındadır. 16 yıllık evli olan Seviye İnci 2 erkek evlat sahibidir. Selviye İnci özellikle doğallığı ve çok fazla reklam almayan bir fenomen olarak çok taktir edilmektedir. Selviye İnci daha önce Baygem Radyo’da Balkanika isimli program yapmıştır.

Selviye İnci ilk olarak Rumeli Sofrası kullanıcı adı ile Balkan yemek kültürünü tanıtmış daha sonra skeç işine başlamıştır.

Kendi açıklaması:

“14 Ocak 1983’te doğdum. Ben İstanbul doğumluyum annem babam orada doğmuşlar. 1955 yılında binlerce insan gibi aynı sebepten Türkiye’ye göçüyorlar Tetovalı bir adamla Kosovalı kadının kızıyım. Üç kardeşiz en büyüklerimiz ablam o benden 6 yaş büyük ondan sonra bir tane abim var ağabeyimle de aramda 4 yaş var.”

“Boyum 1.61 fakat heybetli olduğumu düşünüyorum.”

“Ben ortaokuldan mezun olduğumda ablam evlenmişti hemen o sene daha bitmeden abim askere gitti. Aynı dönem babam emekli oldu o zamanlar süper emeklilik vardı 40 yaşındaydı babam emekli olduğunda. Abim de askere gidince maddi imkansızlıklardan dolayı eğitimime devam edemedim. Aileme yüklenmek istemedim çünkü gitmek istediğim lise için yol parası ve geri kalan masraflar sıkıntıydı bende diretmedim. Durumlar biraz düzelmeye başlayınca dışarıdan modelist ve stilistlik eğitimi aldım çok fazla ilgim vardı bu konuya . Ama yine maddi imkansızlıklardan dolayı bıraktım. Aileme destek olmaya çalıştım.