Sema Silkin Ün kimdir?Nerelidir? Kaç yaşında? Sema Silkin Ün eşi kimdir? Taha ün kimdir, nerelidir?

28.06.2022
Sema Silkin Ün kimdir?Nerelidir? Kaç yaşında? Sema Silkin Ün eşi kimdir? Taha ün kimdir, nerelidir?

Sema Silkin Ün kimdir? Sema Silkin Ün eşi kimdir?

Sema Silkin Ün, yazar olan Taha Ün’ün eşidir.

Sema Silkin Ün Emine Erdoğan’ın özel kalem müdürü görevin yapmıştı.

Sema Silkin ile Taha Ün, Beylerbeyi Sarayı’nda, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın kıydığı nikahla hayatlarını birleştirmişti.

2004-2006 yılları arasında AK Parti Üsküdar İlçe Gençlik Kolları Yönetim ve Yürütme kurulu üyeliği, 2006-2008 yılları arasında Ak Parti Üsküdar İlçe Yönetim ve Yürütme Kurulu üyeliği yapmıştır.

Aytaç Gıda´nın dış ticaret firmasında başladığı çalışma hayatına Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi yöneticiliği ve Üsküdar Belediyesi Kültür Müdürü olarak devam etmiştir.

En son üstlendiği kamu görevi Cumhurbaşkanı Danışmanlığıdır. Siyasi çalışmalara katılmak üzere söz konusu görevinden ve memuriyetinden istifa etmiştir.

Sivil toplum çalışmaları sırasında, Kadın ve Demokrasi Derneği yönetim kurulu üyeliği ve Kadın ve Demokrasi Vakfı Mütevelli heyeti üyelikleri yapmıştır.

Aynı zamanda 15 Temmuz Derneği kurucularındandır. Bununla birlikte Lacivert Dergisi kurucularından olup Danışma Kurulu üyeliği yapmıştır.

Göç, kadın ve sosyal politika alanında yayın yapan akademik dergilerde makaleleri yayınlanmıştır.

İyi derecede İngilizce ve orta derecede Arapça, Almanca bilmektedir.

Aslen Çankırılı olup 1981 yılında İstanbul, Üsküdar’da doğuan 40 yaşındaki Sema Silkin Ün, ilk öğrenimini babasının memuriyeti dolayısıyla Bilecik, Bolu, İstanbul illerinde, orta okulu Pendik İmam Hatip Lisesi´nde, lise öğrenimini 1999 yılında Kadıköy Yabancı Dil Ağırlıklı İmam Hatip Lisesi´nde tamamlamıştır.

Sakarya Üniversitesi Dış Ticaret bölümünde başladığı yüksek öğrenimini Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünde bitirmiştir.

Yüksek lisansını Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Sosyal Siyaset bilim dalında, Almanya’daki Türk Kökenli Kadınların Çalışma Yaşamına Katılımı konulu tez çalışması ile 2010 yılında tamamlamıştır.

Bu tez çalışması sebebiyle 2008-2009 döneminde Almanya´nın Bremen Üniversitesi´nde misafir öğrenci olarak bulunmuştur. Halen Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri ana bilim dalında ‘Türkiye´de Suriye Sermayeli İşletmeler ve İşgücü Piyasası’ konulu doktora tez çalışmasını yürütmektedir.

Taha Ün, Araştırma – İnceleme, Siyaset – Politika, Türkiye Siyaseti kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır.100 Yıllık Terane kitabının yazarıdır. Taha Ün kitapları; Sanat Ofisi Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.Taha Ün tarafından yazılan son kitap “100 Yıllık Terane”, Sanat Ofisi Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.