Semra Ağaoğlu kimdir? Semra Ağaoğlu kaç yaşında? Semra Ağaoğlu sevgilisi kimdir?

29.06.2022
Semra Ağaoğlu kimdir? Semra Ağaoğlu kaç yaşında? Semra Ağaoğlu sevgilisi kimdir?

Semra Ağaoğlu kimdir? Semra Ağaoğlu kaç yaşında? Semra Ağaoğlu sevgilisi kimdir?

Ali İbrahim Ağaoğlu, Türk müteahhit ve iş insanı. Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Lise eğitimini son sınıfta ticarete atılmasıyla bırakmıştır. 2017 itibarıyla 1 milyar dolar şahsi serveti ile Türkiye’nin en zengin 27. insanıdır.

Semra Ağaoğlu eşidir Ali Ağaoğlunun.

Ali Ağaoğlu’nun eşi Semra Ağaoğlu’nun hayatına dair çok fazla detay bulunmamaktadır. Detaylara ulaştıkça haberimizde yer vereceğiz.

3 Mart 1954 tarihinde Trabzon’da dünyaya gelen Ali Ağaoğlu, baba mesleği olarak müteahhitlik yapmaktadır. Babasının rahatsızlığı sonrasında lise yıllarında işleri devralan Ağaoğlu, 1977 senesinde babası ile ticari anlamda yollarını ayırdı ve Ağaoğlu Şirketler Grubu‘nu kurdu.

1990′lı senelerin sonunda “My” konsepti adı altında inşaatlar yapmaya başladı. “My Office”, “My World”, “My Life”, “My Newwork” ve “My Towerland” gibi projeleri gerçekleştirdi. Ali Ağaoğlu, 2010 senesini 1 Milyar ₺ ciro ile kapattı. Ağaoğlu Şirketler Grubu‘nun televizyonlarda yayınlanan reklam filmlerinde kendisi oynadı ve insanlar ile yakın ilişkiler kurdu.

Şaşalı yaşamı ile de dikkat çeken Ağaoğlu, Tesla, Bentley ve Ferrari gibi markalarında bulunduğu bir araba koleksiyonuna sahiptir. 5 kez evlenen Ağaoğlu‘nun toplamda 5 çocuğu bulunmaktadır. 2012 senesinde Forbes dergisinin yayınladığı bir raporda, “En Zengin 100 Türk” listesine girdi ve 10’uncu sırada kendisine yer buldu.

Ali Ağaoğlu, 2014 senesinde yönetmen koltuğunda Kerem Çakıroğlu‘nun oturduğu “Olur Olur” isimli sinema filminde kamera karşısına geçmiş ve ufak bir rol icra etmiştir. Yaşlanmasına rağmen zinde olmasının sebebini ise günde 15 ila 17 saat çalışmasını gösteren Ağaoğlu, halen Ağaoğlu Şirketler Grubu‘nun Yönetim Kurulu Başkanı‘dır.