Sen Anlat Karadeniz Esma kimdir? Duygu Üstünbaş Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

03.05.2022
Sen Anlat Karadeniz Esma kimdir? Duygu Üstünbaş Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Sen Anlat Karadeniz Esma kimdir? Duygu Üstünbaş Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

ATV’de yayınlanan Sen Anlat Karadeniz dizisinde ”Esma” karakterine hayat veren oyuncu Duygu Üstünbaş, dizideki imajından çok farklı bir imaja sahip.

Sen Anlat Karadeniz dizisiyle tanıdığımız genç oyuncu Duygu Üstünbaş, oynadığı ‘Avukat Esma’ rolüyle izleyicinin gönlünü kazanmayı başaran genç yeteneklerden biriydi. Haksızlığa tahammül edemeyen güçlü karakteriyle kendini kısa sürede sevdiren ‘Avukat Esma’ herkesin gönlünde taht kurmuştu.

1990 yılında Ankara’da dünyaya gelen güzel oyuncu Duygu Üstünbaş, Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Ancak mezuniyetin ardından mesleki kariyerine adım atmamış daha sonra eğitim hayatını, Anadolu Üniversitesi Devlet Tiyatrosu Oyunculuk Bölümünde Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Oyunculuk Anasanat Dalı bölümü ile devam ettirmiştir. Daha önce bir kaç tiyatro oyununda sahne almıştır.


Güzel oyuncu ekran önü ilk önemli oyunculuk deneyimini ise Sen Anlat Karadeniz dizisiyle gerçekleştirmiştir. Yönetmenliğini ve yapımcılığını Osman Sınav’ın üstlendiği Sen Anlat Karadeniz, Ulaş Tuna Astepe, İrem Helvacıoğlu, Mehmet Ali Nuroğlu‘nun başrolünde olduğu, Sinan Tuzcu, Nurşim Demir, Öykü Gürman, Fatih Aksoy ve Cem Kenar gibi usta oyuncuların da rol aldığı dizide Avukat Esma karakterine hayat vermiştir. Duygu Üstünbaş daha önce Kurnaz Aşıklar, Fırtına ve Kayıp El isimli tiyatro oyunlarında sahne almıştır.

Ayrıca sıkı bir Beşiktaş taraftarı olan Duygu Üstünbaş’ın boyu 1.69 cm, kilosu ise 57’dir.